Путін прокоментував можливість звільнення Сенцова: Мають дозріти умови

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Глава РФ вважає, що питання має вирішувати суд. 

Президент РФ Володимир Путін відповів на заклик звільнити українського режисера Олега Сенцова.

Про це повідомляє "Інтерфакс". 

Із відповідним проханням до нього звернувся російський режисер Олександр Сокуров. Путін, своєю чергою, назвав це питання  "вразливим".

"Дякую, що ви звернули на це увагу, знаю, що це питання вразливе, буду мати це на увазі", - сказав Путін на засіданні Ради при президенті РФ з культури і мистецтва та президентській Раді з російської мови.

Разом з тим глава РФ додав, що вирішувати такі питання має суд: "По-християнськи діяти в цій справі ми не можемо, повинні керуватися рішенням суду. Ми живемо в правовій державі, такі питання повинні вирішуватися судовою системою". 

Також він заявив, що рішення суду вже винесене  і є певні правила та норми, якими можна скористатися, але необхідно, аби "дозріли відповідні умови". Таку цитату наводить РИА "Новости"

На думку Путіна, Сенцов потрапив за ґрати не через творчість.

"Він взяв на себе зовсім інші функції, як стверджують органи слідства і суду, а саме - фактично присвятив своє життя терористичній діяльності", - додав російський президент. 

Як повідомлялося раніше, українського кінорежисера, сценариста та активіста Євромайдану Олега Сенцова російська ФСБ затримала у ніч проти 11 травня 2014 року у Сімферополі та звинуватила у підготовці терактів у Криму, Зокрема, Сенцову закидають керівництво диверсійно-терористичною групою "Правого сектора", яка начебто здійснила 14 і 18 квітня 2014 року підпали штабів "Російської громади Криму" і "Єдиної Росії" в Сімферополі, а також готувала в кримській столиці вибухи біля пам'ятника Леніну і Вічного вогню.

25 серпня Сенцова засудили загалом до 20 років ув'язнення у колонії строгого режиму. Своєю чергою, Кольченка засудили до 10 років. Під час зачитування вироку українці заспівали державний гімн України. 24 листопада 2015 року Верховний суд РФ ухвалив залишити вирок українському режисерові Олегу Сенцову та українському активісту Олександру Кольченку без змін.

Залиште свій коментар

Вибір редакції