Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Путін сам заявляв, що зрадників треба труїти". Джонсон прокоментував звинувачення на адресу Росії

Він зазначив, що у Британії "дуже неприємний досвід" у відносинах з РФ.

Російський президент Володимир Путін заявляв, що зрадників треба труїти. Про це заявив глава британського МЗС Борис Джонсон в інтерв'ю DW, говорячи про свідчення причетності Росії до отруєння колишнього розвідника РФ в Солсбері.

"Сергій Скрипаль, людина, яку вони намагалися знищити, був ідентифікований як мета атаки. Володимир Путін сам заявляв, що зрадників, таких як Скрипаль, треба труїти", - заявив Джонсон.

"Ми у Великій Британії думаємо, що докази злочину вказують на російську державу, як і у справі Олександра Литвиненка. І якщо ви пам'ятаєте, сліди полонію дуже чітко привели до Росії. Зрештою, відповідальність за діяльність російської держави несе Володимир Путін, тож, думаю, він не може від неї дистанціюватися", - підкреслив міністр зовнішніх справ Великої Британії.

Він нагадав, що у справі отруєння Литвиненка Британія діяла делікатно і "надзвичайно повільно", а в результаті отримала "глузливу саркастичну відмову Росії від участі у судовому процесі.

"У нас дуже неприємний досвід з Росією, з тим, як російська держава за Путіна поводиться, коли виникають проблеми, подібні до цього", - зазначив Джонсон.

"Зараз ми вважаємо, що дуже важливо ухвалити рішення і показати, що якщо ви маєте намір безвідповідально використовувати нервово-паралітичну речовину такого типу, яка не застосовувалася в Європі з моменту закінчення Другої світової війни, і робите це в Солсбері, в графстві Вілтшир, то зіткнетеся з дипломатичними наслідками", - підкреслив глава МЗС Британії.

Відео МЗС Британії вважає, що наказ отруїти Скрипаля міг дати особисто Путін

Очільник відомства Борис Джонсон заявив, що найімовірніше що саме російський президент наказав застосувати хімічну речовину проти колишнього співробітника ГРУ. Британські ЗМІ пишуть, що отрутою могли нашпигувати валізу Юлії Скрипаль ще тоді, коли жінка перебувала у Росії. Повернулася у Велику Британію вона за день до отруєння.

МЗС Британії вважає, що наказ отруїти Скрипаля міг дати особисто Путін

14 березня прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей оголосила про висилку з країни 23 дипломатів РФ і про скасування візиту глави російського МЗС Сергія Лаврова до країни через отруєння в Солсбері колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля. У відповідь РФ оголосила персонами нон ґрата 23 британських дипломатів.

У Британії Росію вважають причетною до отруєння Скрипаля і його доньки, оскільки виявили дію нервово-паралітичного газу "Новачок", який виготовляли на території РФ.

Залиште свій коментар

Вибір редакції