Путін спрогнозував "кривавий переділ власності" через створення Помісної церкви в Україні

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Путін спрогнозував "кривавий переділ власності" через створення Помісної церкви в Україні

Reuters

Окрім цього лідер РФ побачив у створенні нової церкви бажання "подальшого розриву між російським і українським народами".

Президент РФ Володимир Путін назвав створення Православної церкви України порушенням прав і свобод, а саму церкву - "розкольницькою".

Про це він заявив під час щорічної прес-конференції.

"Це пряме втручання держави в церковне релігійне життя. Такого не було ще ніколи від часів Радянського Союзу, але, на жаль, в Україні зараз відбувається. Створили об'єднану розкольницьку церкву стамбульського приходу. Не подобається Московський прихід, буде стамбульський. Та причому, зверніть увагу, РПЦ Московського патріархату в Україні - вона повністю була (Українська православна церква Московського патріархату) повністю незалежна. Може, про це мало хто знає, це фактично повністю незалежна церква, вони робили все самостійно. Єдиний духовний зв'язок, згадували на проповідях ім'я патріарха Московського і всієї Русі. Все, зараз подивіться, яка залежність настає від Туреччини, від турецького патріархату", - наголосив він.

На думку російського президента, головним спонукальним мотивом для створення автокефальної церкви є підпорядкування території, "потім ще і заробляти на цьому".

"Підказки з Вашингтона - те, що звідти телефонували щодо цього до Києва і обговорювали - це в жодні ворота не лізе, абсолютно неприпустимі речі. Це, звичайно, ще одне свідчення того, що це теж робиться напередодні передвиборної кампанії з метою подальшого розриву між російським і українським народами. Нічого тут хорошого немає. Грубе порушення релігійних свобод. Мене найбільше турбує, що за цим, безумовно, почнеться переділ власності, і він може мати дуже важкий характер, якщо не кривавий", - резюмував Путін.

Нагадаємо, 15 грудня у Києві відбувся Об'єднавчий собор, на якому представники трьох православних церков України ухвалили рішення про утворення Помісної церкви та обрали її предстоятелем митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія. Напередодні Собору Українська православна церква Московського патріархату ухвалила рішення не брати участі в ньому, однак щонайменше двоє ієрархів УПЦ МП таки були на Соборі - митрополит Олександр (Драбинко) та вінницький митрополит Симеон.

Після цього УПЦ Московського патріархату терміново скликала синод, на якому було ухвалено позбавити посад митрополита Вінницького і Барського Симеона та митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра, а також заборонити їм проводити службу. Натомість Парафіяльна рада 18 грудня постановила, що Драбинко має право служити у храмі та залишитися його настоятелем.

Новостворена церква канонічно визнана Вселенським патріархатом та отримала назву "Православна церква України", а її предстоятель носитиме титул "митрополит Київський". Тепер новообраний митрополит Київський поїде до Стамбула 6 січня для отримання Томосу з рук Вселенського патріарха.

Наступна публікація