Путін створює умови для офіційного застосування Збройних сил РФ – Турчинов про "паспортний" указ Кремля

Дата публікації
Путін створює умови для офіційного застосування Збройних сил РФ – Турчинов про "паспортний" указ Кремля

Центр поради

Секретар РНБО назвав єдину можливу відповідь на дії РФ.

Указ Путіна про спрощений порядок отримання громадянства РФ для мешканців окупованих районів Донбасу – ніщо інше, як свідома ескалація агресії проти України та тиск на керівництво держави.

Про це сказав секретар РНБО України Олександр Турчинов, передає прес-служба Ради нацбезпеки.

За його словами, такими діями "Путін створює правові умови для офіційного застосування збройних сил РФ проти України". "Це пов‘язано з тим, що російське законодавство дозволяє використовувати Збройні Сили для захисту громадян РФ поза межами російської території", - пояснив секретар РНБО.

"Відповідь на це може бути тільки одна – зміцнення нашого оборонного потенціалу та відповідна міжнародна реакція на злочинні дії Кремля з посиленням санкційного тиску на країну агресора", - наголосив Турчинов.

Подібної думки міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш.

За його словами, Росія своїми діями вчергове підтвердила, що саме вона є стороною конфлікту з Україною, а самі дії направлені на ескалацію конфлікту.

Раніше президент Росії Володимир Путін своїм указом спростив процедуру надання російського громадянства жителям самопроголошених "ДНР" і "ЛНР". Україна вже надіслала звернення до Ради Безпеки ООН з цього приводу. У МЗС України закликали мешканців окупованих територій не приймати російські паспорти.

Наступна публікація