Путін "задавив" асоціацію України з ЄС і потирає руки – ЗМІ Німеччини

Дата публікації
Перегляди
9085
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Путін "задавив" асоціацію України з ЄС і потирає руки – ЗМІ Німеччини

Німецькі ЗМІ звинувачують Путіна в провалі асоціації України з ЄС. / Фото: Фото EPA/UPG

Німецька преса переконана, що провал євроінтеграції України стався зовсім не через Тимошенко.

В Німеччині ЗМІ одностайно звинувачують у провалі підписання угоди про асоціацію України з Євросоюзом Росію і президента Володимира Путіна.

На думку німецьких оглядачів, російський лідер "пхав палиці в колеса" Києву і робив все можливе, аби віддалити Київ від Брюсселя.

Мюнхенська газета Süddeutsche Zeitung пише, що провал асоціації України і ЄС є особистою перемогою Володимира Путіна.

"Протягом століть лінії культурного, мовного та релігійного розколу пролягають територією, на якій знаходиться теперішня Україна. Але Європа в багатьох інших місцях показала, що вона може скидати свій історичний баласт. Місце України – в Європі", - пише газета, зауважуючи, що Росія теж європейська країна.

Однак не зможе налагодити добрі стосунки з ЄС, доки президентом Росії є Путін, "на зовнішню політику якого впливає тестостерон в крові".

Інше німецьке видання Frankfurter Allgemeine Zeitung також переконане, що саме Путін гальмує розвиток економіки і демократії в Східній Європі і пропонує ЄС і Україні перестати зважати на його позицію.

"Як можна конструктивно говорити з російським керівництвом про наслідки угоди між Україною і ЄС? Передумовою для цього мало би бути визнання Росією, що Україна є суверенною державою. Але за нинішніх обставин Путіну – не місце за столом переговорів, в яких Україна і ЄС обговорюють свої майбутні відносини", - пише видання, посилаючись на заяву канцлера Ангели Меркель, що вона спробує владнати напругу в політичному трикутнику, який склався навколо України.

Газета Saarbrücker Zeitung називає провал асоціації України з ЄС "смертю сподівань цілого покоління". Видання також зауважує, що питання Тимошенко відігравало важливу роль в переговорах між Києвом і Брюсселем. Однак навряд чи стало причиною провалу євроінтеграції.

"Путін, напевно, потирає руки від задоволення. Він гарантував собі важливу сферу впливу. Це важливіше, ніж десять медалей на Олімпіаді в Сочі", - пише газета Volksstimme.

Нагадаємо, що західна преса в шоці від української європаузи, а російська - іронізує.

Україна офіційно призупинила підготовку до євроінтеграції. Кабінет міністрів 21 листопада прийняв рішення про відтермінування угоди з ЄС.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
9085
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація