Путін запропонував 25-відсоткову знижку на газ для України

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Однак при цьому російський президент сформулював низку вимог.

Росія може знизити вартість газу для України на чверть. Про це заявив президент РФ Володимир Путін, повідомляє РБК-Україна.

За його словами, Москва готова навіть "перебити" своєю ціною ту, котру Україна сплачує за газ, отриманих із Заходу. Однак при цьому російський лідер позначив низку умов, без виконання яких такої знижки не буде. Це, зокрема, відмова Києва від реверсних поставок із Європи і відновлення постачання напряму з Росії.

"Ми готові працювати з Україною і щодо транзиту нашого газу до Європи, і щодо поставок самого газу в Україну за ціною нижчою, ніж Україна отримує російський газ по реверсу з боку Європи. Я хочу, щоб всім було зрозуміло, що неможливий ніякий реверс. Якщо ми будемо напряму поставляти газ в Україну, ми готові навіть знизити ціну до 20 і навіть 25 відсотків", - заявив Путін.

Раніше виконавчий директор компанії “Нафтогаз” Юрій Вітренко озвучив вимоги української сторони до переговорного процесу щодо газових стосунків із Росією. Зокрема, він категорично відкинув російську ідею щодо обнуління судових претензій, натомість допустив можливість пакетного рішення.

Відео Україна готова до опалювального сезону та має достатньо газу у сховищах - "Нафтогаз"

Завдяки теплій погоді Україна поки не витрачає багато газу. У підземних сховищах уже накопили рекордний за останні роки обсяг - 21 мільярд кубів газу. Але разом із тим, газовики готуються до різних сценаріїв. Передусім можливої газової війни з Росією. Контракт про транзит газу із Росії до Європи досі не підписаний.    

Україна готова до опалювального сезону та має достатньо газу у сховищах - "Нафтогаз"

Залиште свій коментар

Вибір редакції