Путін запропонував Байдену використовувати російські бази в Таджикистані та Киргизстані через ситуацію з афганцями - ЗМІ

Дата публікації
Перегляди
3616
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Путін запропонував Байдену використовувати російські бази в Таджикистані та Киргизстані через ситуацію з афганцями - ЗМІ

Фото: Associated Press

Цю пропозицію Путін озвучив на зустрічі з Байденом, втім, американська сторона ще не відповіла, пишуть ЗМІ.

Президент Росії Володимир Путін під час зустрічі з американським колегою Джо Байденом 16 червня запропонував йому спільно координувати дії щодо Афганістану з можливістю використовувати російські військові бази в Таджикистані і Киргизстану.

Про це повідомляє російський "Комерсант" з посиланням на джерела.

За даними джерел, Росія зокрема пропонує обмін інформацією, отриманої з використанням дронів. Водночас американська сторона ще не дала згоду на цю пропозицію.

"Якби американці були зацікавлені тільки в тому, щоб стежити за ситуацією в Афганістані, вони б прийняли цю щедру пропозицію. Але поки вони не дали чіткої відповіді, що наводить на думку, що, можливо, у них все ж інші цілі", - сказав один зі співрозмовників "Комерсанту".

Спецпредставник США з Афганістану Залмай Халілзад відмовився коментувати цю інформацію. У Кремлі також зберігають мовчання.

У Таджикистані розташована 201-а російська військова база - найбільший військовий об'єкт Росії за межами країни. А на території Киргизістану в Чуйськый області розташована російська авіабаза "Кант".

Нагадаємо:

  • Ситуація в Афганістані стала особливо напруженою після того, як 1 травня США та країни НАТО почали офіційний вивід війська з афганської території.
  • Бойовики "Талібану" вже заявили, що взяли під свій контроль 85% території Афганістану.
  • Тим часом США вивели з Афганістану 95% своїх військ.
  • Від часу, коли президент США Джо Байден прийняв рішення вивести війська, Пентагон, щоб вивезти військові вантажі, здійснив еквівалент приблизно 984 рейсів військово-транспортних літаків C-17. Понад 17 тисяч одиниць військового майна було передано Управлінню тилового забезпечення Міноборони для знищення. США також передали Міноборони Афганістану сім об'єктів.
  • Крім того, напередодні командувач Сил США в Афганістані генерал Остін Міллер склав із себе повноваження.

В Афганістані продовжується наступ терористів

В Афганістані продовжується наступ терористів

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
"Український" скандал у Вашингтоні
Дата публікації
Перегляди
3616
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація