Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Путін зігнав до України стільки армії, що може сприяти загостренню на Донбасі будь-коли - Порошенко

За словами президента, керівництво РФ гадає, що може переступати через будь-які правила.

Росія може в будь-який момент спробувати загострити ситуацію в Україні.

Про це заявив президент України Петро Порошенко в інтерв’ю німецькому виданню Bild.

"У Путіна в Україні стільки армії, що він у будь-який момент може сприяти загостренню становища, якщо йому заманеться. Я одного разу розповідав канцлеру Меркель: Ви можете собі уявити, що на Сході Україні наразі перебуває більше танків, аніж є в наявності у Бундесверу? На цій невеликій території розташовано 600 танків", - наголосив глава держави.

За словами Порошенка, найважчим часом був лютий 2015-го, коли від куль регулярної російської армії щодня гинуло майже 25 українських солдатів.

"У Мінську ми просиділи 19 годин без сну, без їжі. Потім було досягнуто домовленості, чого не сталося б без підтримки Федерального канцлера Ангели Меркель. Ми, українці, дуже вдячні їй за це, адже ситуація тоді була надзвичайно складною. Однак, як знає весь світ: президент РФ не дотримується взятих на себе обіцянок. Завжди, коли він хоче, він сприяє черговій ескалації", - запевнив президент, додавши, що після укладення Мінських домовленостей у війні було вбито 824 особи.

Окрім цього Порошенко прокоментував дискусію, що точиться у Німеччині, щодо можливого скасування санкцій проти РФ.

"Ці люди або недостатньо поінформовані, або просто наївні. Все ж дуже просто: ми не є частиною російської імперії, ми – суверенна країна. Я вважаю, що людям на кшталт пана Хьонеса (президента футбольного клубу "Баварія" - прим.ред.) варто одного разу відвідати Україну, причому не Київ, а Схід України. Тоді він зрозуміє, що насправді йдеться про єдину річ: Путін повинен вивести свої війська з України", - зазначив він, зауваживши, що футбольні фанати мають самостійно вирішити, чи їхати до РФ з огляду на російську агресію в Україні та Сирії.

Український президент також розповів, що дуже б хотів, щоби весь світ послав Росії спільний сигнал, що така політика не приймається.

"Погляньте, що відбувається навколо Олімпійських ігор: Росія і там не дотримується правил, тому її не допустили. Російське керівництво гадає, що може переступати через будь-які правила. І так – за всіма напрямами", - зауважив він.

Президент також наголосив на важливості ролі Німеччині у світі та висловив сподівання, що в коаліційній урядовій угоді майбутнього федерального Уряду буде чітка позиція щодо України.

"Путін радіє завжди тоді, коли десь присутні хоча б ознаки політичної нестабільності. Саме нестабільність – це те, що він намагається утворити скрізь, де панує демократія. Не лише для Європи, а й для всього світу важливо, аби у Німеччині швидко з’явився уряд. Я був дуже радий побачити чіткі формулювання щодо України у тексті коаліційної угоди. Ті, хто всередині СДПН, наразі обговорює питання членства в цій коаліції, не повинні забувати про важливу роль Німеччини у світі",  - сказав Порошенко.

Нагадаємо, раніше заступник секретаря РНБО Олександр Литвиненко заявив, що Росія може вдатися до широкомасштабної військової агресії проти України, якщо не їй не вдасться дестабілізувати ситуацію всередині країни. За його словами, останнім часом у Росії були створені дві нові армії - 8-а та 20-а загальновійськова армії. Також з’явилися три нові дивізії - 150-та, 3-тя, 144-та. Створюються нові дивізії і на Кавказі. Окрім того, Росія швидкими темпами переозброює повітряні армії Південного і Західного військових округів, надсилаючи туди нові літаки. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції