Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Путінську "колорадську" стрічку українці на День Перемоги замінять хендмейдівським червоним маком

Із червоними маками на грудях офіційні особи зʼявляться на урочистостях 9 травня. 

Замість георгіївської стрічки, пропагованої путінською владою та активно вживаною терористами, що захоплюють будинки та людей на Сході та Півдні України, символом пам'яті в Україні має стати червоно-чорна квітка. Цей знак використовують у світі, згадуючи загиблих під час воєн, - йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Георгіївські стрічки в переддень свята перемоги заполонили вулиці Москви. Путінська пропаганда рекомендує носити їх шанобливо - нижче шиї та вище пояса. Але справжні патріоти її носять і на повен зріст, і на взутті, і на автомобілях.

Зауважимо, що ці "колодарські" кольори зʼявилися ще у 1769 році, коли імператриця Катерина ІІ заснувала орден Святого Георгія, вони символізували дим і полумʼя. Також ці кольори відповідали символіці династії Романових. Після революції георгіївська стрічка стала символом не Червоної армії, а білогвардійців, а в часи Великої Вітчизняної - знаком зрадників-власівців, які боролися проти радянських солдатів. Імперський символ в ужиток повернув Йосип Сталін у 1943 році як елемент престижного Ордена Слави.

Сталінські методи нині перебувають на озброєнні Путіна. На російських диверсантах, що захоплюють будинки та тримають заручників на Донбасі, теж є оранжево-чорні символи. Тільки їх тепер називають "колорадськими" через схожість із забарвленням популярного шкідника.

Чужий українській історії та зганьблений Кремлем символ Інститут національної памʼяті України запропонував замінити світовим. Червоний мак як символ усіх загиблих у війнах, зʼявився ще після Першої світової війни. Тепер його використовує низка країн. Вітчизняні дизайнери розробили власну стилізацію: три концентричні червоні кола і чорна серцевина, яка ніби прошита кулею, роки ІІ світової війни і підпис - "ніколи знову".

Найпопулярнішим символ червоного маку є у Великобританії. У дні памʼяті жертв воєн його продають за символічний 1 фунт і чи не кожен британець носить його на лацкані верхнього одягу. А зібрані за ці дні кількадесят мільйонів фунтів ідуть на допомогу ветеранам.

Директор Інституту національної памʼяті Володимир Вʼятрович свій мак колись привіз із Канади. Історик переконаний, що для української традиції цей символ не чужий. Мовляв, він чітко повʼязаний з українським фольклором, адже мак проростає там, де проливалася козацька кров.

Із червоними маками на грудях офіційні особи зʼявляться на урочистостях 9 травня. Промислового виробництва поки що не налагодили, є тільки суцільний хендмейд. Майстриня Тетяна Стець розповіла, що для того, щоб зробити червоний мак, знадобиться червоний атлас. Із тканини слід вирізати дванадцять пелюсток різного розміру. Потім за допомогою свічки пелюсткам можна надати вигинів, а потім зшити у коло. Центр слід скріпити чорними намистинами.

Нагадаємо, що в Україні замість дискредитованої стрічки впроваджується новий символ 9 травня

Кореспонденти ТСН Ольга Кошеленко, Маргарита Ситник, Олександр Шилко.

Відео В Україні замість георгіївських стрічок використовуватимуть червоні маки

Залиште свій коментар

Вибір редакції