Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Путіну потрібні не миротворці, а "ескорт-сервіс" для спостерігачів ОБСЄ – Порошенко

Український президент заявив, що такого формату не було в історії ООН.

Умови діяльності та повноваження миротворців на території Донбасу обговорювалися в межах так званого Нормандського формату, але вони не влаштовують президента РФ Володимира Путіна. Про це в ефірі одного з українських телеканалів заявив президент Петро Порошенко.

На його думку, російський лідер мріє про специфічну місію миротворців в ОРДЛО. "Це мають бути не миротворці, а так званий "ескорт-сервіс", який би супроводжував миротворців ОБСЄ. Вони приїхали о 9:00 ранку, о 18:00 поїхали додому, а що там буде із 18:00 до 9:00, скільки українців уб’ють, що будуть робити росіяни… Безумовно, це є абсолютно неприйнятним варіантом", - наголосив президент України.

ВідеоМиротворці ООН на Донбасі та німецькі інвестиції: як минула зустріч Порошенко із Меркель

Петро Порошенко із Ангелою Меркель провели зустріч у Берліні. Після зустрічі президент України оголосив про плани Києва запровадити проти друзів Кремля обмеження на кшталт американських. А канцлер - анонсувала нові перемовини у Нормандському форматі. У травні ситуацію на Донбасі обговорюватимуть лідери України, Німеччини та Франції, без Росії.

Миротворці ООН на Донбасі та німецькі інвестиції: як минула зустріч Порошенко із Меркель

Порошенко додав, що така місія не має жодного сенсу та аналогів в історії. "Ніколи в ООН не було такого формату. Тому ми кажемо, і весь світ це підтримує: це нормальна миротворча місія, яка забезпечить виконання безпекового компоненту", - пояснив він.

За словами Порошенка, примирення на Донбасі можливе, але для цього слід виконати домовленості в Мінську – тобто Росія має забрати з ОРДЛО війська і озброєння, а Україна тоді почне політичний процес реінтеграції та підготовку до місцевих виборів. "І будемо вести діалог з тими, кого на виборах, які будуть визнані вільними, відповідними волевиявленню громадян, які проживають на відповідній території – будемо вести діалог щодо реалізації прав місцевого самоврядування. Це є Мінськ, там так написано! І ми готові неухильно виконувати домовленості", - ствердив український лідер.

Залиште свій коментар

Вибір редакції