Рада дала "зелене світло" законопроєкту щодо зменшення тиску на бізнес

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Рішення підтримали 365 депутатів.

Верховна Рада ухвалила у першому читанні за основу законопроєкт "Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо зменшення тиску на бізнес".

За відповідне рішення проголосували 365 депутатів.

Як пояснив ініціатор законопроєкту, його було розроблено з метою гуманізації кримінальної відповідальності за ухилення від сплати податків та усунення можливості використання на практиці як інструменту численних зловживань та тиску службових осіб слідчих органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства.

"З Кримінального кодексу України виключається стаття 205 "Фіктивне підприємництво", згідно з якою кримінально караним визнаються дії щодо створення або придбання суб'єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності або здійснення видів діяльності, щодо яких є заборона, та значно підвищується розмір сум фактичного ненадходження до бюджету податків, зборів і інших обов'язкових платежів для встановлення наявності ознак складів кримінальних правопорушень, передбачених статтею 212 "Ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів)" Кримінального кодексу України", - пояснив він.

Окрім цього ініціатори проєкту наголосили, що кримінальні справи за "фіктивне підприємництво" найчастіше закінчувалися угодами зі слідством, а реальних вироків майже не було.

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський скасував низку указів, які заважали розвитку бізнесу. Глава держави провів "інвентаризацію" указів, які впливають на економіку.

Залиште свій коментар

Вибір редакції