Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Рада дозволила скуповувати підприємства без розкриття кінцевого бенефіціара - ЦПК

В антикорупційній організації вважають, що процедура ідентифікації власника розтягнеться на півроку.

Верховна Рада ухвалила закон, за допомогою якого можна скуповувати українські підприємства, приховуючи інформацію про кінцевого бенефіціара. 

Про це йдеться у повідомленні Центру протидії корупції.

Закон №6141 під назвою "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння залученню іноземних інвестицій" дає можливість інкогніто купувати українські облігації та цінні папери, приватизуючи майно.

"Якщо зараз українські банки зобов’язані ідентифікувати саме кінцевого бенефіціара, то із вступом у дію цього закону вони матимуть справу з номінальними власниками, наприклад, кіпрським банком. Інформація ж про реального власника знаходитиметься виключно в іноземному банку,  який представлятиме інтереси “офшора-інвестора", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що для отримання повної інформації про власника, правоохоронні органи, зокрема НАБУ, САП та Генпрокуратура, будуть зобов'язані надсилати офіційний запит про кінцевого бенефіціара. Процедура ідентифікації може займати до шести місяців. 

Це відкриє можливості для українських корупціонерів, а також російських бізнесменів приватизовувати підприємства в Україні, кажуть в організації.

"Щоб купити українські цінні папери чи державні підприємства, корупціонерам чи росіянам тепер достатньо буде найняти кіпрського юриста, який відкриє рахунок, наприклад, в австрійському банку і австрійський банк купуватиме в Україні цінні папери від імені офшора", - каже виконавчий директор ЦПК Дарина Каленюк.

Також закон, як вважають у Центрі протидії корупції, порушує десяту рекомендацію Міжнародних стандартів з протидії відмиванню доходів та фінансуванню тероризму і розповсюдженню зброї масового знищення", де йдеться про необхідність "визначення  вигодоодержувача  і вжиття відповідних заходів  для перевірки його особи таким  чином, щоб фінансова установа була переконана  в тому, що вона  знає,  хто  є вигодоодержувачем".

Нагадаємо, Верховна Рада України 15 травня ухвалила законопроект, яким передбачається створення "номінального утримувача", який має право надавати послуги з обліку цінних паперів, що повинно значно спростити залучення іноземних інвестицій в українські держоблігації. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції