Рада готується до ухвалення цього тижня справжньої суддівської революції

Статус служителів Феміди кардинально зміниться.

Верховна Рада України цього тижня повинна ухвалити нову редакцію закону про судоустрій і статус суддів, а також зміни до Конституції, які  стосуються українського правосуддя.

Про це повідомляється у сюжеті ТСН.Тиждень.

По суті має відбутися революція. По-перше, аж до створення нового Верховного суду із новою структурою і складом. По-друге, будуть передбачені механізми повного оновлення тисяч людей у мантіях. Звільнення за спрощеною процедурою і неможливість повернення тих, кого відсіяли. По-третє, відсіяти можуть за те, що не здатен підтвердити походження статків своїх і родини. До того ж, проводитимуть постійний моніторинг способу життя судді. Оцінювати доброчесність служителя феміди. Крім Вищої кваліфікаційної комісії буде новий орган - Громадська рада доброчесності. По-п'яте, в законах передбачено обмеження суддівського імунітету.

Вже не буде такого, що суддя відстрілюється від право-охоронців, а ті навіть після цього не мають права його арештувати. Імунітет буде тільки щодо відповідальності за суддівські рішення. Натомість судді одразу будуть отримувати цей вид недоторканності на все життя. Жодна інша гілка влади, включно з президентом, не матиме права приймати рішення щодо суду і судді. Все передається в руки Вищої ради правосуддя.  Щоправда, Петро Порошенко віддасть свої повноваження згодом, тому передбачено певний перехідний період саме на час проведення цієї довгоочікуваної реформи.

ВідеоЯкими будуть нова редакція закону "Про судоустрій і статус суддів" та зміни в Конституції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: