Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Рада готується відповісти на "антибандерівський" закон Польщі найближчим часом

Схвалення заяви можливе вже в цей вівторок.

Верховна Рада отримала на розгляд чернетковий варіант реакції на схвалення в Польщі закону, котрим запроваджується переслідування за неправильне трактування низки подій та явищ спільної з Україною історії. Пропозиції оформлені в проекті постанови про ухвалення заяви, повідомляє парламентська прес-служба.

Документ за номером 7553 уже надійшов на розгляд секретаріату ВР, його повна назва: "Про заяву Верховної Ради України у зв'язку з прийняттям Сеймом і Сенатом Республіки Польща змін в закон про Інститут національної пам'яті - Комісії з розслідування злочинів проти польського народу та інших законодавчих актів". Водночас тексту самого документу не наводиться.

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій запропонував розглянути постанову щодо законів, прийнятих Сеймом і Сенатом Польщі, під час засідання українського парламенту у вівторок, 6 лютого. Як повідомлялося, в Польщі у січні були схвалені зміни до закону про інститут національної пам'яті, котрими встановлено заборону на ідеологію українських націоналістів і кримінальну відповідальність за твердження про допомогу поляків нацистам в роки Другої світової війни. Це вже засудили президент України Петро Порошенко, депутати і посадовці держави Ізраїль, а також представники влади США.

ВідеоОБСЄ закликала президента Польщі ветувати закон про заборону так званої "бандерівської ідеології"

Представник зі свободи ЗМІ Арлем Дезір наголосив, що покарання за висловлювання думок про історичні факти суперечить міжнародним зобов'язанням країни. Польський закон передбачає штраф чи до трьох років тюрми кожному, хто заперечуватиме, що українські націоналісти, зокрема, ОУН та УПА - в минулому чинили злочини проти поляків.

ОБСЄ закликала президента Польщі ветувати закон про заборону так званої "бандерівської ідеології"

Залиште свій коментар

Вибір редакції