Рада із сидячими страйкарями схвалила низку законів і відмовилася йти у відпустку

Рада із сидячими страйкарями схвалила низку законів і відмовилася йти у відпустку

Фото: УНІАН

Парламент продовжить роботу наступного тижня.

Верховну Раду розблоковано, і вона змогла ухвалити амністію для учасників АТО та зробила крок до посилення президентських повноважень у призначенні влади в регіонах. А от спроба ухвалити закон про спецконфіскацію корупційних активів сьогодні знову провалилася, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

День у ВР почався з того, що депутати "Народного фронту" перекрили підходи до стратегічного сектору. Їхню оборону безуспішно спробувала прорвати Олександра Кужель. І знову зійшлася у двобої з Андрієм Тетеруком. Але цього разу минулося без мінералки. Дуелювали гострим словом, а перепалку Кужель ще й фіксувала на відео. Те, що першими у залі опинились народнофронтівці, кажуть, сталось не без допомоги спікера, їхнього однопартійця. "Ми прийшли, як повинно бути, о пів на дев'яту, але виявилось, що всі двері закриті. Тим не менше, у залі знаходились уже декілька десятків людей, яких запустили невідомо як. Хоча всі двері були закриті. Це, до речі, питання до Парубія, до охорони... Нічого нового вони не придумали, але ми знаємо, чим закінчив Янукович, тому вірною дорогою йдете, товариші", - кажуть ті, хто мав намір заблокувати Раду.

Деблокована Рада ухвалила ряд законів

Деблокована Рада ухвалила ряд законів

Дводенні спроби домовитись з "радикалами" і "Батьківщиною", які вимагають ухвалити закони про зниження комунальних тарифів, були марні, пояснює Парубій. Тому наводити лад зголосились депутати у військовій формі. "Я хочу нагадати, що неможливо переживати за тарифи тій особі, яка підписала з Путіним контракт з ціною газу, який став найвищим в історії України. Я хочу сказати, що жодна кремлівська консерва, жоден путінский аватар не прийде більше керувати українською країною", - заявив перший заступник голови фракції "Народного фронту" Андрій Тетерук.

Юлії Тимошенко у цей момент у залі не було. А підступно вигнаний з насидженого місця Ляшко відповів новою для українського парламенту формою протесту. "Якщо хтось чекає, що ми будемо битись – ні, ми не будемо битися і давати комусь подарунки, але водночас ми не дамо вам грабувати країну. І не прикривайтесь фронтом, бо грабувати через тарифи учасників АТО і членів їх сімей – це так само злочин. Ми оголошуємо сидячу забастовку!", - заявив він.

Коли стосунки було з'ясовано, а радикали зручно розсілись довкола трибуни, Рада нарешті запрацювала. Ухвалили амністію для учасників АТО, які формально порушили закони мирного часу та скоїли нетяжкі злочини. А от зміни до закону про держслужбу знову порушили крихкий мир у залі. За проектом, автором якого є член БПП Артур Герасимов, президент отримує майже повну владу над процесом призначення керівників районних та обласних адміністрацій. А це обмежує конституційні права уряду і порушує баланс влади на користь президента. Конкурсну комісію, яка має відбирати кандидатів на посади у місцевій владі, ще не створено – опонує Герасимов. А тим часом у 60 райадміністраціях утворився вакуум, який треба якось заповнити. І найкраще з цим впорається, звісно, президентська рука. "Питання в тому, що ця комісія буде тільки створена. Після того вона почне виконувати свої перші завдання, які стосуються центральних органів виконавчої влади, і дай Боже, щоб десь до грудня, січня наступного року вона добралась до керівників районних і обласних держадміністрацій. А в нас уже навіть в обласних адміністраціях декількох нема керівників", - мотивував автор документу.

Попри те, що такий варіант реформування держслужби розкритикували в Єврокомісії, а громадські організації його назвали узурпацією місцевої влади президентом, закон попередньо ухвалили. Вирішальний бій буде, коли дійде до другого читання. Чому коаліціанти так спритно розблокували Раду зранку, розкрилося на вечірньому засіданні. Дотискати так звані "МВФівські закони" приїхав особисто прем'єр Володимир Гройсман. Заради них він особисто взявся агітувати за закон по спецконфіскацію. Але голосів укотре забракло. Насамкінець спікер запропонував колегам піти на канікули достроково, але і це рішення не здобуло підтримки. Тож робота Ради у блокувально-протестному режимі продовжиться ще й наступного тижня.

Крім того, ВР ухвалила ухвалила за основу законопроект щодо консолідації функцій державного регулювання ринків фінансових послуг, який передбачає розділення функцій Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, між Національним банком та Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Також парламент посилив адміністративну відповідальність за водіння у нетверезому вигляді, в стані наркотичного сп'яніння або під впливом лікарських препаратів. 

Кореспондент ТСН Марія Васильєва

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Наступна публікація