Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Рада має відреагувати на рішення Сейму визнати Волинську трагедію геноцидом - Дещиця

Дещиця вкотре висловив жаль щодо липневого рішення Сейму.

Україна має чіткіше окреслити свою позицію у відповідь на рішення польськоого Сейму про визнання Волинської трагедії геноцидом.

Про це заявив посол України в Польщі Андрій Дещиця під час у спілкування з журналістами на полях загальної наради послів в Києві, повідомляє Європейська правда.

"Прикро, що Сейм прийняв таке рішення сам, хоча були пропозиції вийти на спільне рішення України та Польщі. Хоча треба зважати: польські політики кажуть, що це рішення було спрямоване на польське суспільство", - заявив він.

ВідеоЩо означає рішення визнати Волинську трагедію геноцидом для відносин України з Польщею

Водночас посол наголосив, що Україна має на офіційному рівні відреагувати на дії Польщі. "Думаю, Верховна рада мала би зайняти якусь позицію щодо цього рішення Сейму, має визначити позицію щодо Волині. Вже була заява парламентського комітету (у закордонних справах), оскільки не відбувалося пленарних засідань Ради. Але також має бути і рішення парламенту. Однак ці заяви не можуть бути направлені на ескалацію двосторонніх відносин", - застеріг Дещиця.

Посол наголосив, що Україна не повинна поступатися власною історією через ускладнення у відносинах із сусідами. "Якщо ми не тільки сусіди, але й партнери, то між партнерами мають бути також дискусії. Ми маємо свою історію і маємо таке саме право пам'ятати та вшановувати своїх героїв. Тому заява Ради мала би бути направлена на зайняття твердої чіткої позиції у справі Волині (Волинської трагедії)", - вважає Дещиця.

Залиште свій коментар

Вибір редакції