Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Рада може проголосувати за Антикорупційний суд до травня – Парубій

Про це спікер парламенту заявив на зустрічі з місією МВФ.

Закон про антикорупційний суд, який має розблокувати надання Україні коштів МВФ та інших кредиторів, з'явиться до травня. Такий прогноз зробив спікер Андрій Парубій під час зустрічі з експертами Міжнародного валютного фонду, йдеться у сюжеті журналіста ТСН Марії Васильєвої.

 У Києві цього тижня працює технічна місія МВФ. Вона саме вивчає, чи заслуговує українська влада на довіру у вигляді чергового траншу, без якого Україна потрапить у дуже скрутне фінансове становище.

Делікатні переговори про гроші та невиконані українською владою обіцянки відбуваються без сторонніх очей. Проте їх неважко змоделювати. Ну ось приблизно так:

МВФ каже: друзі, зробіть нормальний законопроект про Антикорупційний суд і буде вам транш. У вас же наступного року вибори. А без фінансових вливань буде і гривні й економіці ой як тяжко. Можливий навіть дефолт. Хто ж тоді за вас проголосує?

А їм у відповідь:  та подивіться ж, який хороший законопроект, тут є слова "Антикорупційний суд"  і буде велика будівля з гарною вивіскою, чого вам іще треба? А суддів ми самі призначимо – дуже, дуже незалежних, ось побачите.

Однак обманювати поважну фінансову інституцію імітацією антикорупційних зусиль тепер нелегко. У МВФ засвоїли правило – зранку стільці, тобто реформи, а тоді вже гроші.

Президентський законопроект про антикорупційний суд кредитори забракували. Кажуть, він написаний так хитро, що антикорупційним судом керуватимуть самі корупціонери. Сьогодні спікер Андрій Парубій обіцяє посланцям МВФ: зауваження врахують, закон перепишуть.

"Я сподіваюся і вірю, що ми зможемо усі рекомендації імплементувати в розгляді між першим і другим читанням закону. І розраховую, що до травня місяця ми зможемо завершити розгляд і прийняти законопроект у другому читанні", - зазначив під час зустрічі Парубій.

Востаннє Україна отримала транш від МВФ торік, у квітні. І з того часу – більше ані цента. Із 17,5 мільярдів доларів Україна отримала лише половину. А з другої половини тепер побачить у кращому разі - малу частину. Нові кредити державі потрібні, щоби розплатитись по старих боргах. Пік таких виплат - наступного року. Саме тоді, коли нинішня програма співпраці з МВФ завершується.

"Задача пролягає в тому, щоб не просто отримати передишку, а зробити кроки, які дозволяють в майбутньому відмовитись від кредитів МВФ. Тим більше, що нас і так чекає завершення програми. Наскільки я пам’ятаю, у березні наступного року програма зупиняє своє життя", - каже член комітету ВР з питань бюджету Віктор Пинзеник.

Поки у стосунках з МВФ пауза, заморожена і допомога від ЄС - понад два мільярди доларів, і на зовнішніх ринках ніхто не позичає, та й інвестори насторожено вичікують кращих часів.

"У Вашингтоні кажуть: МВФ - ключі від воріт. Немає МВФ, немає жодної міжнародної фінансової інституції, яка працює в країні. Якщо немає програми співпраці з МВФ і ми не отримуємо півмільярда, один мільярд, скільки-небудь для того, щоб послати сигнал у світовий фінансовий простір про те, що ситуація у нас знаходиться у відносній зоні контролю", - зауважив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

Ще одна принципова вимога МВФ - велика приватизація. Навіть не заради наповнення бюджету, а щоби позбавити топ-корупціонерів годівниць, на які вони перетворили державні підприємства. У владі замислились над складним вибором. Бо можна, звісно, грюкнути дверима перед МВФ. Але ціна такого рішення - неминуче опинитись у потужній фінансовій кризі напередодні виборів.

Нагадаємо, керівник САП Назар Холодницький впевнений, що цього року Антикорупційний суд в Україні не запрацює.

Залиште свій коментар

Вибір редакції