Рада направила до КС проєкт, який дозволить народу пропонувати закони

Дата публікації
Перегляди
5446
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Рада направила до КС проєкт, який дозволить народу пропонувати закони

Фото: УНІАН

У разі позитивного висновку Конституційного суду та підтримки депутатів, народ отримає право виносити на розгляд ВР законопроєкти.

Народні депутати під час засідання Верховної Ради 3 вересня підтримали постанову та направили законопроєкт про внесення змін до Конституції України (щодо законодавчої ініціативи народу)  до Конституційного суду для отримання висновку.

Постанову підтримали 338 народних депутати.

Згідно з проєктом закону пропонується внести зміни до статті 93 Конституції України. Там пропонують прописати наступне:

"Стаття 93. Право законодавчої ініціативи у Верховній Раді України належить народу, Президентові України, Кабінету Міністрів України, народним депутатам України та реалізується ними у випадках і порядку, визначених Конституцією України і законами України"

У "Слузі народу" пояснюють необхідність внесення таких змін запитом суспільства.

"Є такий запит. Ми ж дуже ретельно вивчаємо соціологію. Ви знаєте, що багато депутатів взагалі потім не з'являються на своїх округах. А люди потребують змін. Вони повинні мати можливість і мати хоч якийсь шанс, щоб ці зміни були розглянуті і опрацьовані", - заявив голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.

Однак про детальну процедуру, як буде реалізовуватися законодавча ініціатива нороду в проєкті Закону поки не прописано. У "Слузі народу" процедуру подавання законів народом  обіцяють прописати пізніше та окремо.

Зазначимо, що до цього 3 вересня під час другої сесії Верховної Ради 9-го скликання проголосували за закон про зняття депутатської недоторканності. Законопроєкт №7203 Про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України) підтримали 373 нардепи.

Верховна Рада зняла депутатську недоторканність

Верховна Рада зняла депутатську недоторканність

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Дата публікації
Перегляди
5446
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація