Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Рада не ухвалила закон, через який голова Верховного суду критикувала Зеленського

Законопроєкту вручили таблицю правок.

Верховна Рада України на засіданні 4 жовтня не ухвалила законопроєкт №1008, через який голова Верховного суду Влентина Данішевська розкритикувала президента Володимира Зеленського, що є його автором.

Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

У стані проходження закону №1008 Проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування з'явилося позначення "Вручено таблицю поправок-2". Документ все ще очікує на друге читання.

Що змінює законопроєкт №1008

Законопроєктом передбачено зміни до законів про очищення влади, про судоустрій і статус суддів та про Вищу раду правосуддя.

Таким чином  поширюється люстрація на керівників ВККС і Державної судової адміністрації, які обіймали свої посади не менше ніж рік у період від 21 листопада 2013 року до 19 травня 2019 року. Відповідні зміни буде внесено до закону про очищення влади. Пропонується скоротити склад Верховного Суду до 100 суддів, уточнити, що Вища кваліфікаційна комісія суддів буде колегіальним органом.

Після ухвалення закону регламент ВККС затверджуватиме Вища рада правосуддя більшістю голосів від її складу за поданням ВККС. Методику і порядок проведення іспитів під час відбору суддів, як і раніше, готуватиме ВККС, проте затверджувати це буде ВРП. Також скоротять кількість членів ВККС із 16 до 12 членів. Їх усіх призначатиме ВРП за результатами конкурсу, який також проводитиме ВРП.

Стаття 95-1 визначає порядок формування конкурсної комісії з відбору членів ВККС. Передбачається, що до складу конкурсної комісії входитимуть три члени від Ради суддів України і три міжнародних експерти, запропонованих міжнародними організаціями, які працюють у сфері боротьби з корупцією. Крім того, прописано порядок діяльності комісії.

Згідно із законопроєктом, буде доповнено перелік підстав для звільнення члена ВККС. Такими будуть, зокрема, нехтування обов'язками, поведінка, яка підриває авторитет і громадську довіру до правосуддя і судової влади, зокрема недотримання етичних стандартів судді. Звільняти члена ВККС буде не сама комісія, як зараз, а Вища рада правосуддя. Згідно з проєктом закону, Вища рада правосуддя створить комісію з питань доброчесності та етики з метою забезпечення прозорості і підзвітності членів ВРП і ВККС. Комісія складатиметься з представників ВРП і міжнародних експертів.

Нагадаємо, 12 вересня, за законопроєкт №1008 проголосували в першому читанні. Його підтримали 238 народних депутатів. Під час інтерв'ю BBC Україна голова Верховного суду Валентина Данішевська поскаржилася, що її ігнорує президент Володимир Зеленський та відмовляється обговорювати законопроєкт, який передбачає скорочення суддів Верховного суду.

Відео Верховна Рада України затвердила новий склад Центральної виборчої комісії

Напередодні президент вніс до парламенту подання про призначення нових членів ЦВК. Щоправда, оновлення виявилося частковим. Чотири із 17 кандидатур, які Зеленський просить затвердити, були членами попереднього складу ЦВК, що розпустили за "політичну заангажованість".    

Верховна Рада України затвердила новий склад Центральної виборчої комісії

Залиште свій коментар

Вибір редакції