Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Рада передала Андріївську церкву в безкоштовне користування Вселенського патріархату

Рада передала Андріївську церкву в безкоштовне користування Вселенського патріархату

У храмі регулярно відбуватимуться богослужіння.

Верховна Рада 237 голосами підтримала президентський законопроект про особливості користування Андріївської церкви в Києві, що входить до Національного заповідника "Софія Київська". Храм передали в безкоштовне користування Вселенському патріархату. Водночас будівля залишається власністю держави.

Нині триває процес визнання автокефалії православної церкви в Україні.

"Саме Константинопольська православна церква – Вселенський патріархат – є церквою-матір’ю для православних віруючих України, від якої в 988 році Україна-Русь отримала хрещення. Тому, цілком обґрунтованим і закономірним стало направлення Вселенським патріархатом своїх повноважних представників – екзархів – до України. Вони не лише формально репрезентують материнську для України церкву, але й очолюють представництво Константинопольської православної церкви в Україні та здійснюють медіаторську функцію у діалогічному процесі між різними православними юрисдикціями щодо створення єдиної помісної православної церкви в Україні", - ідеться в пояснювальній записці до законопроекту.

В Андріївській церкві регулярно відбуватимуться богослужіння Вселенського патріархату.

Влада переконана, що "рішення щодо передачі в користування Андріївської церкви сприятиме прискоренню одержання Томосу – визнання світовим православ’ям помісної православної церкви України".

Нагадаємо, до цього Андріївською церквою користувалася Українська автокефальна православна церква, яка покірно поступилася храмом для екзархів Вселенського патріарха.

Відео Андріївську церкву можуть передати у користування Вселенському Патріархату

Андріївську церкву - Вселенському Патріархату. Таку пропозицію висловив Президент України. Петро Порошенко має намір зареєструвати у Верховній Раді законопроект, яким передати Андріївську церкву у постійне користування Вселенському Патріарху. Сам храм є пам'яткою архітектури, належить державі, а для богослужіння його орендує Українська автокефальна церква. 

Андріївську церкву можуть передати у користування Вселенському Патріархату

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції