Рада передала до Конституційного суду законопроєкт про скорочення кількості нардепів

Дата публікації
Перегляди
7029
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Рада передала до Конституційного суду законопроєкт про скорочення кількості нардепів

Фото: УНІАН

Також пропонують запровадити пропорційну систему виборів та іспити з української для депутатів.

Народні депутати під час засідання Верховної Ради 3 вересня підтримали постанову про направлення законопроєкту про внесення змін до Конституції України (щодо зменшення конституційного складу Верховної Ради України та закріплення пропорційної виборчої системи)  до Конституційного суду для отримання висновку. Зміни передбачать скорочення депутатського складу, перехід на пропорційну систему та обов'язковий іспит з української мови для кандидатів у нардепи.

"За" проголосували 258 нардепів.

В документі пропонують змінити дві статті у Конституції та доповнити перехідні положення. Насамперед, статтю 76, де зазначають, що "Конституційний склад Верховної Ради України – триста народних депутатів України, які обираються строком на п'ять років".

У статті 77 Конституції України пропонують вписати пропорційну виборчу систему: "...Верховна Рада України обирається за пропорційною виборчою системою. Порядок проведення виборів народних депутатів України встановлюється законом".

Також законопроєкт передбачає доповнення до "Перехідних положень", де зазначається, що Верховна Рада України, обрана до набрання чинності зазначеним Законом, продовжує виконувати свої повноваження до наступних виборів народних депутатів України".

Окрім цього законопроєктом пропонується:

  • вилучити із тексту статті 76 Конституції України принципи загального, рівного і прямого виборчого права, що здійснюється шляхом таємного голосування, оскільки має місце дублювання статті 71 Конституції України;
  • запровадити такий виборчий ценз, як володіння державною мовою;

Щодо останнього то не виключають, що кандидатам у депутати доведеться складати іспит з української мови, аналогічний тому, який складають при поданні документів на отримання громадянства.

Зазначимо, що до цього 3 вересня під час другої сесії Верховної Ради 9-го скликання проголосували за закон про зняття депутатської недоторканності. Законопроєкт №7203 Про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України) підтримали 373 нардепи.

Верховна Рада зняла депутатську недоторканність

Верховна Рада зняла депутатську недоторканність
Наступна публікація