Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про реформу прокуратури

Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про реформу прокуратури

Фото: УНІАН

Він передбачає переатестацію прокурорів та скорочення працівників.

10 вересня парламент підтримав за основу в першому читанні проєкт Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури".

За це проголосували 287 народних обранців.

Окрім цього, була підтримана пропозиція про скорочення термінів підготовки законопроєкту до другого читання.

Законопроєкт пропонує замість чинної структури органів прокуратури побудувати після проведення атестації прокурорів нову структуру у вигляді Офісу Генерального прокурора, обласних, окружних прокуратур. Також він передбачає зменшення максимальної кількості працівників органів прокуратури з 15 тисяч до 10 тисяч осіб.

Законопроєкт доповів представник президента України у Конституційному Суді України Федір Веніславський. За його словами, законопроєкт спрямований на запровадження першочергових і багато в чому тимчасових заходів, пов’язаних передусім із кадровим перезавантаженням органів прокуратури шляхом атестації чинних прокурорів, а також надання можливості всім доброчесним кандидатам, які мають належні теоретичні знання та практичні навивки, на конкурсних засадах обійняти посаду прокурора у будь-якому органі прокуратури.

Раніше глава Генеральної прокуратури України Руслан Рябошапка розповів, як буде відбуватися "чистка" ГПУ і коли дедлайн. На його думку, найважливіший напрям Генпрокуратури – місцеві прокуратури, де людей мало, а роботи багато.

Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський 30 серпня призначив Руслана Рябошапку генеральним прокурором України. Завданням Генпрокуратури буде регулярне притягнення до відповідальності високопоставлених чиновників та повернення грошей, вкрадених в України, заявив очільник ГПУ.

4 вересня генпрокурор назвав прізвище одного з членів своєї команди в ГПУ. 6 вересня Рябошапка підписав наказ про призначення Віталія Каська першим заступником генерального прокурора. Своєю чергою Касько розкрив мету свого повернення в Генпрокуратуру.

Віталія Каська знову призначили першим заступником генпрокурора

Віталія Каська знову призначили першим заступником генпрокурора

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Наступна публікація