Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Рада підтримала відновлення роботи України в ПАРЄ

Рішення підтримали більшість народних депутатів.

Народні депутати України зобов’язали українську делегацію повернутися до роботи в Парламентській Асамблеї Ради Європи. Відповідне рішення оформлене в законопроєкті №2718, повідомляє hromadske.

Документ парламент ухвалив за основу та в цілому – за проголосували 348 депутатів. Вони підтримали заяву Верховної Ради "Щодо участі постійної делегації Верховної Ради України в роботі Парламентської Асамблеї Ради Європи у 2020 році". Ініціатива була поставлена на голосування без попереднього обговорення.

Згідно з пояснювальною запискою, метою участі делегації України у роботі ПАРЄ є "недопущення збереження чинної ситуації в Європі, яка склалася у результаті агресивної зовнішньої політики Російської Федерації". "Робота делегації України в щорічній сесії ПАРЄ 2020 року є дуже необхідною для сприяння виконанню Україною своїх зобов'язань як повноправного члена Ради Європи, а також активної участі у вдосконаленні чинних та створенні нових правозахисних стандартів Ради Європи", — зазначається в офіційному документі.

Відео Разумков у Раді Європи підтримав відмову української делегації від участі у ПАРЄ

Рішення назвав вмотивованим, а саму Раду розкритикував, закинувши їй  подвійні стандарти. Про це спікер українського парламенту заявив під час виступу на Європейській конференції глав парламентів держав-членів Ради Європи. Учасників конференції Разумков також закликав повернутись до базових цінностей та ідей, закладених засновниками Ради Європи.  

Разумков у Раді Європи підтримав відмову української делегації від участі у ПАРЄ

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи вночі проти 25 червня підтримала резолюцію, яка змінює санкційний механізм. У цьому ж документі запрошують Росію повернутися до роботи у ПАРЄ без обмежень права голосу. 118 делегатів проголосували за, 62 - проти, ще 10 утрималися. Перед цим ПАРЄ відхилила понад 200 поправок, які підготувала українська делегація задля блокування повернення російської делегації до цієї організації.

У ПАРЄ проголосували за зняття обмежень щодо делегації РФ, які були запроваджені у квітні 2014 року. Рішення про повернення до ПАРЄ дозволить Росії провести до асамблеї щонайменше чотирьох санкційних депутатів. Вони зможуть обійти обмеження, запроваджені проти них в ЄС через агресію Росії на сході України.

Наразі відомо, що Міністерство закордонних справ України відкликало посла з Ради Європи для консультацій. За словами очільника МЗС, рішення про повернення Росії було формально ухвалене ще до президентських виборів в Україні, а тому у цьому не варто звинувачувати чинного президента Володимира Зеленського або колишнього – Петра Порошенка. Крім того, українська делегація припиняє свою участь у літній сесії. Виняток - заперечування повноважень російської делегації. Рішення про повноваження і подальшу участь буде ухвалювати парламент.

26 червня Парламентська асамблея Ради Європи прийняла резолюцію, згідно з якою відновила повноваження Російської Федерації в повному обсязі. За резолюцію без санкцій проти Росії віддали 116 голосів, 52 - проти, 15 - утрималися. У резолюції йдеться, що РФ порушила принципи Ради Європи, однак обмежилися лише п'ятьма вимогами.

Україна пропонувала розширити цей список новими порушенням у анексованому Криму і на окупованому Донбасі, але правки були відхилені.

Залиште свій коментар

Вибір редакції