Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Рада підтримала закон про нацбезпеку, наблизивши Україну до НАТО

Ухвалення закону має стати значним кроком на шляху до запровадження стандартів Альянсу.

Верховна Рада проголосувала у другому читанні за президентський законопроект "Про національну безпеку України".

Відповідне рішення підтримали 248 народних депутати, не голосували у повному складі фракція "Опозиційного блоку" та група "Відродження", з групи "Воля народу" проголосував один депутат, а з Радикальної партії Олега Ляшка - троє. 

До того ж перед голосуванням парламент розглянув 428 поправок до законопроекту, більшість із яких стосувалися повноважень СБУ, проте Рада їх не підтримала.

Зазначимо, законопроектом, зокрема, визначається, що керівництво у сферах національної безпеки і оборони, відповідно до Конституції України, здійснює президент. Міністерство оборони України є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику з питань нацбезпеки у воєнній сфері, сферах оборони і військового будівництва у мирний час та особливий період. У межах повноважень, наданих відповідно до Конституції, сектор безпеки і оборони підлягає демократичному цивільному контролю. Система цивільного контролю складається з контролю з боку президента, парламенту, уряду, Ради національної безпеки і оборони, органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, судового та громадського контролю.

Окрім цього законопроектом було визначено фундаментальні національні інтереси України: інтеграція в європейський політичний, економічний, безпековий, правовий простір; набуття членства в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору; розвиток рівноправних взаємовигідних відносин з іншими державами.

Нагадаємо, Верховна Рада затвердила законопроект про національну безпеку в першому читанні 5 квітня. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції