Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Рада повертається: на погоджувальній депутати посперечались через закон про подвійне громадянство

Рада повертається: на погоджувальній депутати посперечались через закон про подвійне громадянство

Сьогодні керівники фракцій обговорили порядок денний на поточний тиждень.

Суперечки довкола президентського закону про подвійне громадянство, мандри програми діяльності уряду між комітетами та перспективи легалізації грального бізнесу - Верховна Рада повертається до звичайного, докарантинного режиму роботи і депутати готуються надолужити пропущене, йдеться у ТСН.16:45.

Депутати повертаються до сесійної зали, а от ЗМІ просять зачекати. Фіксувати порушення у залі, наприклад кнопкодавство, медіа не зможуть, поки триває карантин. Голова фракції "Голос" Сергій Рахманін закликає заборону для ЗМІ працювати під куполом скасувати. Та не всі нардепи воліють знову потрапити під об'єктиви.

Не порозумілись опозиція з більшістю і щодо порядку денного на тиждень. "Батьківщина" та "ЄС" категорично проти законопроєкту про подвійне громадянство, який просить розглянути президент. Згідно з проектом, українські паспорти можуть дозволити видавати іноземцям з деяких країн. Росії серед них не буде, присягаються "Слуги народу". Але це порушує Конституцію та щонайменше відкриє лазівку для продажу землі іноземцям, застерігають в опозиційних фракціях.

У коаліції мають намір розблокувати набуття чинності закону про банки. Для цього треба у залі розглянути кілька постанов про його скасування, зареєстрованих незгодними нардепами. А от законопроект про легалізацію грального бізнесу, який вже кілька місяців очікує на друге читання, знову відкладається. Комітет ще досі дискутує через деякі з трьох з половиною тисяч правок.

Десь заблукала в карантині і програма діяльності уряду. Документ, який понад половина комітетів Ради забракувала - за декларативність та відсутність конкретики. Її, кажуть, відправили на доопрацювання. Хоча цей документ має розглядати весь парламент. Ухвалення програми дає уряду річний імунітет від звільнення. Провал ставить під питання дієздатність Кабміну, якому не дуже симпатизують навіть у коаліції. Нові стріли в урядовців полетять вже цієї п'ятниці, під час години запитань до уряду, яка повернулась разом з пленарним режимом.

Кореспондентка ТСН Марія Васильєва

Залиште свій коментар

Вибір редакції