Рада провалила прийняття закону, що розширює повноваження РНБО

Дата публікації
Рада провалила прийняття закону, що розширює повноваження РНБО

Рада провалила прийняття законопроекту / Униан

Для ухвалення документу не вистачило голосів 

Сьогодні під час засідання Верховної Ради народні депутати провалили голосування щодо закону  "Про Раду національної безпеки і оборони України" щодо вдосконалення координації і контролю у сфері національної безпеки і оборони.

За вказаний документ проголосували 223 народних обранців з необхідних 226. 

Після цього нардепи пропонували вдруге винести проект закону на голосування, а інші парламентарі закликали перенести його розгляд на наступний день. Депутати вирішили 302 голосами відправити документ на повторне друге читання.

Вказаний закон мав розширити повноваження РНБО та її секретаря, яким нещодавно був призначений Олександр Турчинов. 

Проект мав розширити компетенцію РНБО щодо прийняття рішення з невідкладних заходів по розв'язанню кризових ситуацій, що загрожують національній безпеці України, а також координації і контролю діяльності органів виконавчої влади у сферах протидії корупції, забезпечення громадської безпеки та боротьби зі злочинністю.

Також у законопроекті вказувалося, що рішення РНБО введені в дію указами президента,  є обов'язковими до виконання органами виконавчої влади. Також до складу РНБО окрім вже наявних прем'єр-міністра, міністра оборони, голови СБУ, міністра внутрішніх справ, міністра закордонних справ України пропонували включити  керівників інших центральних органів виконавчої влади та інших осіб, визначених президентом.

Як повідомлялося раніше, сьогодні під час засідання парламенту нардепи мають заслухати проект держбюджету на 2015 рік. 

Наступна публікація