Рада провалила законопроєкт про призначення президентом керівників НАБУ та ДБР

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Нардепи заборонили вносити зміни до Конституції.

Верховна Рада на засіданні 4 лютого не набрала більшість голосів щодо законопроєкту про внесення змін до статті 106 Конституції України щодо закріплення повноважень президента України призначати та звільняти з посад директорів НАБУ та ДБР.

Відповідну пропозицію підтримали 214 народних депутатів. З них 208 депутатів "Слуги народу", один від "ОПЗЖ" та один від "Батьківщини".

Нагадаємо, законопроєкт №1014 про розширення повноважень президента для призначення керівників ДБР та НАБУ Володимир Зеленський вніс 29 серпня. Для надання таких повноважень потрібно внести зміни до статті 106 Конституції. 

Згодом Конституційний суд України не погодився з положеннями законопроєкту, який надає президенту право призначати й звільняти керівників Національного антикорупційного бюро та Державного бюро розслідувань. 

Зокрема, законопроєкт №1014, за висновком КСУ, "порушує баланс повноважень президента і Кабінету міністрів, принцип розподілу влади і, відповідно, йдеться про порушення прав і свобод".

Плейлист 22 відео Верховна Рада: діяльність депутатів IХ скликання

Чотириста народних депутатів впроваджують нові законопроєкти. Актуальне про зміни та реформи у стінах законодавчого органу держави.

Верховна Рада: діяльність депутатів IХ скликання

Залиште свій коментар

Вибір редакції