Рада розглядає відкриття ринку землі в Україні: як до цього ставляться парламентські фракції

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Дві з них категорично проти продажу землі.

Верховна Рада 6 лютого приступила до розгляду у другому читанні законопроєкту, який має на меті запровадити в Україні ринок землі. Представники фракції "Батьківщина" блокують президію, а тому засідання веде перший віцеспікер Руслан Стефанчук.

До другого читання законопроєкт зазнав серйозних змін. Детальніше про них можна прочитати за посиланням. Наразі ж ТСН.ua розповідає позиції фракцій напередодні голосування за цей законопроєкт.

Як і під час першого читання єдині про свою підтримку цьому законопроєкту заявляють у "Слузі народу". Там впевнені, що вже цієї сесії Рада таки запровадить в Україні ринок землі.

"Щодо тих речей, які залишилися з минулої сесії, то це, звичайно, реформа в сфері земельного законодавства. І я сподіваюся, що ми на цій сесії поставимо вже крапку в цьому питанні, - приймемо цю реформу. Вона максимально обговорена, проговорена з людьми, і найбільш така, де всі зауваження враховані", - заявив голова партії Олександр Корнієнко.

За словами ще одного депутата від "Слуги народу" та очільника аграрного комітету Миколи Сольського, голоси для ухвалення законопроєкту є. "Якби голосування відбувалося у січні, голоси були б. І за ці два тижні я не побачив нічого, щоб їхню кількість зменшило. Станом на сьогодні вважаю, що вони є", – пояснює він.

Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія зазначив, що депутати можуть працювати цілу ніч для ухвалення закону. "Сьогодні ми заходимо в ринок землі. Це - партійна програма, наша обіцянка звільнити від кріпацтва 7 млн українців, які володіють своєю землею. І про це ми говорили", - запевнив нардеп.

Водночас, кардинально проти виступають фракції "Батьківщина" та "Опозиційна платформа – За життя".

"У законах є п’ять позицій, які несумісні з існуванням незалежної України: взагалі продаж сільськогосподарської землі, тобто 72% території; продаж землі іноземним банкам та кредитним установам; скасування заборони не тільки на продаж територій сільськогосподарського призначення, а й особливо цінних земель; скасування будь-якого контролю держави за використанням сільськогосподарської землі якісно, не знищуючи чорноземи для цільових призначень аграрного комплексу. По суті, такими законами влада віддає землю декільком глобальним корпораціям, які будуть володіти Україною", – заявила лідерка фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко.

У ОПЗЖ вважають зміни законопроєкту до другого читання власною перемогою.

"Ми змусили їх повернутися до процесу розгляду взагалі цього питання законом. І те, що повернули правки, і те, що знизили з 200 тис. на 10 – вони це знають, можете у них запитати, вони самі це відкрито говорять: "Якби не ви – ми б за 200 тисяч вже б давно проголосували", - запевняє нардеп Вадим Рабінович.

Там також наголошують, що у разі ухвалення закону фракція оскаржуватиме його у Конституційному суді. "Навіть якщо вони якимось чином протягнуть цей законопроект, то у нас готове звернення до Конституційного Суду. У такому випадку, я впевнений, ми доб'ємося правди, доб'ємося його скасування, оскільки він порушує права громадян, закріплені Конституцією України", - вважає співголова фракції ОПЗЖ Юрій Бойко.

У "Європейській солідарності" зазначають, що підтримують запровадження в Україні ринку землі, однак не в такому форматі, в якому пропонує монобільшість.

"Це не законопроєкт про ринок землі. Це законопроєкт про розпродаж, про розбазарювання українських земель. Він не може бути підтриманий. У разі якщо цей законопроєкт буде ухвалено в існуючій редакції – українська земля перейде в руки латифундистів, спекулянтів, в руки кого завгодно, тільки не в руки українського селянина", – пояснив депутат Олег Синютка.

"Ми займали послідовну позицію, ми говорили, за яких умов ми можемо підтримати цей законопроєкт, ми напрацювали ці зміни ... але оскільки вони не були враховані, ми бачимо, що земельна реформа - це не реформа, і все це насправді підлаштовано для того , щоб скупити державну землю. Ми не можемо підтримувати такі речі", - зазначає депутатка Вікторія Сюмар.

Зі схожою позицією виступають і у фракції "Голос". Там також підтримують ринок землі, але за певних умов і урахування правок. Очільник фракції Сергій Рахманін пояснив, що основні зауваження стосуються концентрації землі в одних руках, обмежень на продаж, а також питання вартості землі.

"Будуть ці правки враховані чи ні, стане визначальним для нас (при голосуванні у другому читанні - ред.)", — підкреслив він.

Ось так виглядають правки до 1! законопроекту. Земля...

Опубліковано Ustinova Alexandra Четвер, 6 лютого 2020 р.

Там запевняють, що ухвалять рішення про підтримку лише після того, коли побачать остаточний варіант документу. "У нас є своя позиція. Ми подали свої правки. Ми будемо боротися за ці позиції до кінця. І коли буде остаточно зрозуміло всім народним депутатам, в тому числі коаліції і опозиції, який фінальний текст, наша фракція буде ухвалювати рішення", - зазначив нардеп Ярослав Железняк.

Плейлист 24 відео Про ринок землі

Верховна Рада під час засідання 13 листопада ухвалила у першому читанні депутатський законопроєкт 2178-10, який запроваджуватиме ринок землі в Україні. Передбачається, що ринок землі запрацює від 1 жовтня 2020 року. Документ чітко внормовує перелік тих, хто може набувати права власності на землю - громадяни України, територіальні громади, держава, юридичні особи України та іноземні громадяни і особи без громадянства у разі набуття в порядку спадкування та обов’язком відчужити ділянку протягом року.

Про ринок землі

Залиште свій коментар

Вибір редакції