Рада розгляне законопроект, яким пропонується закривати телеканали за пропаганду

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вплив на незалежні засоби масової інформації ВР може здобути голосами 226 депутатів.

У Верховній Раді готуються розглянути закон, який надасть парламенту виняткове право вимагати від РНБО припинення мовлення телеканалів. Це буде можливим у разі, якщо депутати запідозрять медіа в інформаційному сприянні тероризму, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Законопроект розширює поняття терористичної діяльності, до якої депутати пропонують додати участь у фінансовій, технічній та інформаційній підтримці тероризму. Зокрема, йдеться про поширення інформації, яка пропагує, популяризує чи позитивно висвітлює дії незаконних збройних формувань, виправдовує окупацію чи збройну агресію проти України. "Я пропоную, щоби в такій делікатній сфері, як інформаційна безпека, внесення пропозицій до розгляду в РНБО здійснювалось виключно колегіальним органом, яким є Верховна Рада. Я вважаю, що це є запобіжник від зловживань. Я так само глибоко переконаний, що нам чітко треба розмежувати свободу слова і пропаганду – і якісно захищати свободу слова. Так само, як і захищати українських громадян від ворожої пропаганди", - каже співавтор проекту, народний депутат від БПП Іван Вінник.

Законопроектом стривожені медіа та частина нардепів. Вони вважають, що розмиті формулювання відчиняють віконце для зловживань з боку влади, яка за бажання зможе встановити в Україні негласну цензуру та припиняти мовлення нелояльних телеканалів. "Це треба дуже уточнювати, на рівні кожного слова. І обов'язково для цього потрібні докази. СБУ має докази – і вона вчиняє певні дії. Або Нацрада з питань телебачення і радіомовлення має відповідний моніторинг, має відповідну експертизу, і вона вчиняє певні дії. Політичний орган – парламент – може лише за висновками цих професійних структур приймати рішення. Це не може бути винятково політичним рішенням", - переконана голова комітету ВР з питань свободи слова Вікторія Сюмар.

ВідеоУ Раді готуються розглянути закон, який дозволить припиняти діяльність ЗМІ

У парламенті знов намагаються отримати вплив на незалежні засоби масової інформації. У Верховній Раді готуються розглянути закон, який надасть парламенту виключне право вимагати від РНБО припинення мовлення телеканалів. У разі, якщо депутати запідозрять медіа в інформаційному сприянні тероризму. 

У Раді готуються розглянути закон, який дозволить припиняти діяльність ЗМІ

Залиште свій коментар

Вибір редакції