Рада удосконалила механізм реабілітації жертв репресій комуністичного режиму

Вона внесла правки до закону 1991 року та інших нормативних актів.

Рада ухвалила проект закону, який передбачає відновлення прав жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917 - 1991 років.

Його підтримали 245 депутатів.

Згідно з пояснювальною запискою до "Проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури реабілітації жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917 - 1991 років", він розроблений з метою відновлення прав осіб, які були засуджені у позасудовому порядку, а також засуджені за діяння, які не вважаються злочинами у цивілізованому суспільстві.

Законопроект вносить зміни до Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні", а також інших законодавчих актів України у сфері реабілітації жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років для удосконалення процедури реабілітації та приведення її у відповідність до чинного законодавства України.

Зазначається, що старий закон не містить чітких визначень окремих термінів та понять, які вживаються у ньому та стосуються конкретних форм політичних репресій, мотивів політичних репресій, позасудових органів тощо.

"Відсутність таких визначень суттєво ускладнює процедуру прийняття рішень уповноваженими органами за результатами перегляду кримінальних справ радянського періоду, а у деяких випадках навіть створює умови для довільного тлумачення окремих норм Закону, що призводить до порушення прав та охоронюваних законом інтересів жертв політичних репресій", - зазначено у записці.

Нагадаємо, 2015 року Рада підтримала закон про визнання воїнів Організації українських націоналістів (ОУН) та Української повстанської армії (УПА) борцями за незалежність України.

ВідеоУхвалений сьогодні закон ставить крапку у дискусії щодо вояків ОУН та УПА

Залиште свій коментар