Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Рада ухвалила у першому читанні законопроект про нацбезпеку, розроблений з експертами НАТО

Він має стати інструментом реформування.

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні президентський проект закону про національну безпеку України.

За це рішення проголосували 265 із 361 депутата, передає УНІАН.

Законопроект у парламенті представляв секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов. За його словами, документ має стати ключовим інструментом реформування у сфері національної безпеки.

"Такі реформи, що зміцнять сектор безпеки і оборони України, мають забезпечити збереження української державності за умов сучасних загроз, і насамперед агресії з боку Російської Федерації", - наголосив він, додавши, що законопроект було опрацьовано у тісній взаємодії з експертами НАТО, ЄС та США.

”Його ухвалення має стати значним кроком на шляху до запровадження стандартів Північноатлантичного альянсу в Україні”, - додав секретар РНБО.

 ”З його ухваленням запроваджується регулювання діяльності органів сектору безпеки і оборони згідно з нормами і стандартами Європейського Союзу та НАТО, використання їхніх найкращих практик”, - сказав Турчинов. Зокрема, за його словами, йдеться про систему управління та керівництва Збройними силами України.

Законопроектом, зокрема, визначається, що керівництво у сферах національної безпеки і оборони, відповідно до Конституції України, здійснює президент. Міністерство оборони України є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику з питань нацбезпеки у воєнній сфері, сферах оборони і військового будівництва у мирний час та особливий період. У межах повноважень, наданих відповідно до Конституції, сектор безпеки і оборони підлягає демократичному цивільному контролю. Система цивільного контролю складається з контролю з боку президента, парламенту, уряду, Ради національної безпеки і оборони, органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, судового та громадського контролю.

Раніше у Альянсі заявили, що за останні чотири роки Україна змогла істотно наблизитися до стандартів НАТО.

Залиште свій коментар

Вибір редакції