Рада ухвалила за основу законопроєкт про відповідальність за кнопкодавство

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Документ передбачає 51-85 тисяч грн штрафу за не особисте голосування.

Верховна Рада України під час засідання 29 жовтня підтримала в першому читанні законопроєкт №2148, який пропонує штрафувати депутатів за кнопкодавство.

Рішення підтримали 287 нардепів.

Згідно із запропонованим віцеспікером Ради Русланом Стефанчуком документом, у Кримінальному кодексі України пропонується встановити, що здійснення народним депутатом будь-яким способом голосування на пленарному засіданні Верховної Ради замість іншого народного депутата (неособисте голосування) - карається штрафом від 3 до 5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 тис. до 85 тис. грн.).

У законі "Про статус народного депутата України" визначається, що за невиконання своїх обов'язків народний депутат несе відповідальність, встановлену законом.

Крім того, у Регламенті Верховної Ради встановлюється, що головуючий на пленарному засіданні парламенту має право давати розпорядження Апарату Верховної Ради стосовно підготовки повідомлення про виявлене порушення народним депутатом вимог щодо особистого голосування.

Також законопроєктом пропонується встановити, що Апарат ВР забезпечує здійснення відеофіксації пленарних засідань Верховної Ради у такий спосіб, що забезпечує можливість підтвердження чи спростування порушення депутатами вимог щодо особистого голосування. Головуючий на засіданні встановлює присутність відповідного народного депутата у залі засідань ВР, а в разі його відсутності повідомляє Верховну Раду про виявлений факт порушення вимог щодо особистого голосування.

Як повідомлялося, у парламенті трьох депутатів піймали на кнопкодавстві: двоє - від "Слуги народу" - Сергій Литвиненко та Олена Копанчук, і самовисуванець Олександр Ковальов. 

Спікер Дмитро Разумков розкритикував кнопкодавство, а перший заступник голови парламенту Руслан Стефанчук направив до комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України своє звернення.

Нардепи-кнопкодави від "Слуги народу" пообіцяли віддати місячну зарплату на благодійність. 

Відео За тиждень на кнопкодавстві у Раді спіймали вже трьох депутатів

Нові депутати - старі звички! Нардепів вже застукали на кнопкодавстві. Упіймані на гарячому Сергій Литвиненко та Олена Копанчук пообіцяли віддати на благодійність свою місячну зарплату. Та в парламенті вважають, цей випадок нікого не навчить. Чи відмовляться від багатолітньої звички нові парламентарі - дивіться просто зараз.

За тиждень на кнопкодавстві у Раді спіймали вже трьох депутатів

Залиште свій коментар

Вибір редакції