Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Рада ухвалила за основу законопроєкт, за яким добровольці отримують статус учасника бойових дій

Законопроект пропонує поширити на них державні соціальні пільги та гарантії.

Верховна Рада ухвалила за основу проєкт Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання статусу та соціальних гарантій окремим особам із числа учасників антитерористичній операції".

Проєкт пропонує доповнити Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», додавши до переліку учасників бойових дій осіб, які добровільно захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і безпосередньо виконували бойові завдання антитерористичної операції в районах її проведення не менше ніж 30 календарних днів (незалежно від перерв), у взаємодії із Збройними Силами України, Міністерством внутрішніх справ України, Національною поліцією, Національною гвардією України, Службою безпеки України та іншими утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями та правоохоронними органами.

При цьому пропонується не поширювати цей статус на працівників підприємств, установ, організацій, які залучалися та брали безпосередню участь у забезпеченні проведення антитерористичної операції, а також осіб, які добровільно забезпечували (або добровільно залучалися до забезпечення) проведення антитерористичної операції (зокрема проводили волонтерську діяльність).

Законопроєктом пропонується також встановити механізм ухвалення рішення про надання статусу учасника бойових дій таким особам та встановлюються відповідні підстави.

Крім того, законопроєкт пропонує поширити відповідні державні соціальні пільги та гарантії на цих осіб та членів їхніх сімей.

Нагадаємо, 16 серпня повідомлялося, що Кабінет міністрів України створив Єдиний державний реєстр ветеранів війни. До реєстру планується вносити інформацію про ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед державою, постраждалих учасників Євромайдану 2013-2014 років і членів їхніх сімей.

Відео Щаслива історія українського добровольця Руслана Назарова

Він пройшов тортури та полон у сепаратистів, але мужньо витримав, і доля подарувала йому найвищу нагороду. Щасливу історія українського добровольця Руслана Назарова дивіться у Сніданку.  

Щаслива історія українського добровольця Руслана Назарова

Залиште свій коментар

Вибір редакції