Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Рада ухвалила закон про протидію домашньому насильству без згадки про гендерні стереотипи

За словами депутатів, це порушує Стамбульську конвенцію про запобігання насильства щодо жінок.

Верховна Рада України ухвалила закон "Про запобігання та протидію домашньому насильству", згідно з яким визначено заходи щодо запобіганню фізичному, психологічному та сексуальному насиллю в сім'ї.

Текст закону опублікований на сайті парламенту.

"Законом визначено систему заходів протидії домашньому насильству, що здійснюються органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, а також громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах", - йдеться у законі.

Однак із тексту викреслено пункт про визначення гендерних стереотипів та сексуальної орієнтації. За словами першого заступника голови Верховної Ради Ірини Геращенко, цей пункт є обов'язковим для виконання згідно зі Стамбульською конвенцією, що спрямована на запобігання насилля щодо жінок.

"Тобто ми вихолощуємо якісь ключові позиції і йдемо на поводу у "мракобесов", - заявила вона на засіданні Ради, передає УНІАН.

Такої думки притримується й депутат від БПП Світлана Заліщук.

"І Рада Європи в такому разі не буде вважати, що ратифікація, яку ми тут проголосуємо, буде відповідати міжнародним нашим зобов'язанням Ради Європи", - сказала вона.

Нагадаємо, Верховна Рада проголосувала за посилення покарання для осіб, котрі не сплачують або невчасно сплачують аліменти за дитину. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції