Рада відхилила всі постанови про скасування ухвалення закону про мову. Парубій одразу ж його підписав

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Тепер його має підписати президент.

Верховна Рада України відхилила всі постанови про скасування ухваленого закону про функціонування української мови.

Відповідне рішення депутати ухвалили на засіданні 14 травня.

Одразу ж після розгляду всіх постанов очільник Верховної Ради Андрій Парубій підписав закон. Тепер його передадуть на підпис президенту.

Як повідомлялося, парламент України ухвалив законопроект про українську мову. Рішення підтримали 278 народних депутатів. Очікується, що після підписання документу президентом буде створено Інститут уповноваженого із захисту державної мови. Відповідальність за порушення норм закону також передбачена. Втім автори документи запевняють, що всі "страшилки" про мовний закон - це неправда. За ґрати нікого не саджатимуть, штрафи відклали на три роки. Передбачили безкоштовні курси української для дорослих. Найбільш пильним око закону про мову буде до посадовців та публічної сфери. 

Щойно ухвалений закон відразу заблокували представники опозиції постановою про порушення регламенту. Це незначна та тимчасова перепона, але, якщо у парламенті не встигли б проголосувати проти неї, закон про мову міг потрапити на підпис вже до наступного президента. Він, до речі, вже пообіцяв переглянути ухвалений закон про українську мову на дотримання Конституції та відповідності інтересів усіх громадян України.

ВідеоУсі страшилки - неправда: нардепи переконують, що закон про мову дуже ліберальний

Жодних каральних інституцій та безкоштовне навчання української для дорослих - закон про мову депутати розглядали аж два місяці. Відтепер державну мову маємо чути від чиновників усіх рангів, у сфері обслуговування, на публічних заходах, у рекламі та медіа. І все це відбувається на тлі свіжого скандального злочину Кремля, який взявся начебто "захищати" російськомовне населення Донбасу російськими паспортами.  

Усі страшилки - неправда: нардепи переконують, що закон про мову дуже ліберальний

Залиште свій коментар

Вибір редакції