Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Рада виділила майже півтора мільярда гривень дотацій державним вугільним шахтам

За відповідний законопроект проголосував 261 депутат.

Верховна Рада України ухвалила зміни до держбюджету України на 2018 рік, який передбачає додаткове виділення 1,4 мільярда гривень на підтримку вугільної галузі країни.

За відповідний законопроект проголосував 261 народний депутат.

Законом планувалося збільшити на 2,8 мільярда гривень видаткову частину Державного бюджету України на 2018 рік з метою збільшення видатків Міністерству енергетики та вугільної промисловості України на вугільну галузь, однак згодом цю суму зменшили до 1,4 мільярда.

"Розуміючи, що зараз важка ситуація і дефіцит бюджету, ми цю цифру зменшили до 1,4 млрд грн", - заявив під час виступу народний депутат від фракції "Народний фронт" Михайло Боднар.

Кошти планується витратити на фінансування бюджетної програми "здійснення заходів із забезпечення вітчизняного виробництва вугільної продукції та подальшого реформування державного сектору вугільної промисловості", а саме: придбання обладнання для очисних вибоїв; придбання обладнання для прохідницьких вибоїв; придбання стаціонарного обладнання; забезпечення фонду оплати праці.

"Це планова історія змін, оскільки ми бачимо, що виробництво на державних шахтах дорожче, ніж вугілля коштує на ринку. Тут питання модернізації, а на модернізацію необхідні кошти. Для того щоб отримати ці кошти, необхідно галузь вивести з боргів. Тому ми цим зараз займаємося", - заявив присутній у парламенті прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Нагадаємо, 5 липня під Верховною Радою протестували шахтарі з різних регіонів. Вони вимагали погасити борги із зарплати. Такі шахтарські протести тривають у Києві досить давно. За даними Міненерговугілля, станом на 1 березня 2018 року заборгованість по зарплаті шахтарям становила 167,1 млн грн.

ВідеоСотні гірників з'їхались на акцію протесту, аби привернути увагу ВР до проблем вугільної галузі

Під Верховною Радою розпочалась акція протесту. Біля парламенту зібрались до двохсот гірників. Вони вимагають збільшення фінансування вугільної галузі та погасити заборгованість по зарплатах.

Сотні гірників з'їхались на акцію протесту, аби привернути увагу ВР до проблем вугільної галузі

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції