Рада відклала розгляд земельних законів: коли депутати візьмуться за реформи і чому обурюються фермери

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Проти запропонованої "Слугами народу" реформи виступають чотири опозиційні фракції в Раді.

Попри заклики президента, прем'єра та наміри монобільшості почати у вівторок, 12 листопад, розглядати земельні закони, вони так і не з'явились у порядку денному. Чотири опозиційні фракції в Раді виступають проти запропонованої "Слугами народу" реформи. Невдоволення є і серед аграріїв, які вийшли на мітинг під стіни парламенту. Що збурює фермерів та коли депутати можуть узятися за землю, у сюжеті ТСН.19:30.

Противники ринку землі, яким його бачать в уряді та президентській фракції, вийшли на мітинг до парламенту.

"Обидва законопроекти мають одну страшну норму, яка є загрозою для національної безпеки нашої країни. Йдеться про концентрацію землі в одні руки. 213 тисяч гектарів землі згідно обох законопроектів можна буде придбати в одні руки. Такої норми немає в жодній країні світу. Повторюсь: 213 тисяч гектарів землі, або 5 відсотків області. Ми підтримуємо ринок землі. Але виступаємо категорично проти того, щоби українські олігархи мали право купувати українську землю", - каже голова громадської спілки "Всеукраїнська аграрна рада" Андрій Дикун.

Утім, на пікет також вийшли прихильники відкриття ринку землі без обмежень по кількості в одні руки. Вони обстоюють інтереси агрохолдингів, стверджують на більшому мітингу. "213 тисяч гектарів - це не погано, бо зараз в Україні є тільки три компанії, в яких більше ніж 213 тисяч гектарів, це ненормально. Будь-які обмеження зменшують ціну і спотворюють попит. Це не нормлаьно. Якщо ми хочемо мати позитивний економічний ефект, то обмежень на ринку не має бути", - вважає голова громадсько спілки "Великих землевласників" Дмитро Ливч.

Мітингували і всередині Ради. "Батьківщина" вимагає подовжити мораторій на продаж землі ще на рік. "Земля на весь період життя людства буде єдиним цінним товаром, який не буде вироблятися, а буде тільки зменшуватись. Тому ні в якому випадку не можна Україні позбутись цього стратегічного ресурсу. Ми побачимо, якщо не дай боже, це трапиться, стратегічного ресурсу всі наступні покоління українців", - каже лідерка "Батьківщини" Юлія Тимошенко.

В Опозиційні платформі також лякають транснаціональними монстрами, які готові миттю скупити українські чорноземи. "Хрін вам, в не земля України. Запам'ятали? А тим, хто не розуміє російської – дідька лисого ви отримаєте, а не землю України", - наголошує співголова "ОПЗЖ" Вадим Рабінович.

Такі ж погляди поділяють також у фракції "Європейська солідарність" та групі "За майбутнє". Натиск чотирьох фракцій та вулиці змушує монобільшість пригальмувати – принаймні так виглядає зовні. Однак, всередині "Слуги народу" кажуть, що єдності немає. Голосів за продаж землі наразі бракує, а тому довелося знову відкласти закон.

"Ми працюємо над цим. Думаю, що після вчорашньої зустрічі з прем'єром ще додатково з'явились прихильники цієї ідеї. В цілому фракція "За", але є багато застережень у різних депутатів. Ми працюємо з цими застереженнями", – каже нардеп Олександр Корнієнко.

За словами Корнієнка, закон про відкриття ринку землі можуть таки розглянути цього тижня. Деякі депутати зі "Слуг народу" припускають, що це може статись навіть у середу, 13 листопада.

Аграрії погрожують відповісти новими протестами. Вони підтримують заборону для іноземців, але вимагають зняти напрацьовані законопроекти з розгляду та почати все з чистого аркуша, створивши нові, за їхньої участі.

Кореспондентка ТСН Марія Васильєва.

Залиште свій коментар

Вибір редакції