Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Рада відкрила нові горизонти для України в коридорі "Європа-Кавказ-Азія"

Нардепи ратифікували документ, що підвищує транзитний потенціал України.

У четвер, 22 грудня, Верховна Рада ратифікувала протокол із доповненнями до угоди про міжнародний транспорт в рамках розвитку коридору "Європа-Кавказ-Азія".

За проголосували 241 депутат. Про це повідомляють на офіційному сайті ВРУ.

"Верховна Рада України ратифікувала Протокол про внесення доповнень до Основної багатосторонньої угоди про міжнародний транспорт щодо розвитку коридору Європа-Кавказ-Азія, вчинений 29 січня 2015 року у Стамбулі, який набирає чинності через 30 днів після передачі депозитарію четвертого повідомлення про виконання Сторонами відповідних внутрішньодержавних процедур", — йдеться в повідомленні.

Відзначимо, що сторонами, які раніше підписали документ, окрім України, є Грузія, Таджикистан і Туреччина.

Так, протокол визначає відповідальними органами сторін, які його підписали, морський порт Поті, ТОВ "Батумський морський порт", АТ "Грузинська залізниця", державне підприємство "Рохі охані Таджикістон", Турецьку державну залізницю та "Укрзалізницю".

У документі визначені вимоги до морських перевізників і портів, плата за викат і накат залізничних вагонів та узгодження обсягів і переліку вантажів зокрема.

Між іншим, відповідний законопроект ініціював президент Петро Порошенко.

Також додамо, що за результатами досліджень англійського інституту "Рендел" щодо коефіцієнта транзитності Україна займає перше місце в Європі. 

Нагадаємо, цього ж дня Рада ухвалила Закон "Про амністію в 2016 році", в якому враховані пропозиції президента України Петра Порошенка. Так, Закон передбачає звільнення, зокрема, для неповнолітніх, вагітних жінок, ветеранів війни і учасників бойових дій, батьків неповнолітніх, людей з інвалідністю, ліквідаторів аварії на ЧАЕС та пенсіонерів на момент набуття цим Законом чинності.

Залиште свій коментар

Вибір редакції