Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Рада відмовилася розглядати законопроєкт про незаконне збагачення, запропонований Зеленським

За проголосували лише 205 нардепів.

6 червня Верховна Рада відмовилася включити до порядку денного законопроєкт 10358 про незаконне збагачення, який зареєстрував президент України Володимир Зеленський.

За проголосували тільки 205 нардепів за необхідних 226.

Водночас Рада включила до порядку денного сесії проект закону про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо відповідальності за незаконне збагачення (№10110-д). Ініціаторами законопроєкту виступила низка народних депутатів.

Відео Іноземні партнери підтримали законопроект Зеленського про незаконне збагачення

Не лише за ґрати, а й конфіскація. Вже у четвер, сподіваються в Адміністрації президента, до порядку денного може потрапити проект закону про незаконне збагачення. Документ, кажуть, кардинально відрізняється від попередньої редакції. Її, спочатку підтримала Верховна Рада, а пізніше скасував Конституційний суд. У оновленій версії, кажуть в команді президента, всі спірні пункти переписали.  

Іноземні партнери підтримали законопроект Зеленського про незаконне збагачення

Нагадаємо, у лютому Конституційний Суд України визнав статтю про незаконне збагачення "такою, що не відповідає Конституції України (є неконституційною)". Зазначимо, що саме впровадження статті про незаконне збагачення у 2015 році було однією з вимог ЄС на виконання Плану дій з візової лібералізації, а також одним із зобов’язань України перед МВФ, закріпленим меморандумом.

Рішення КС одразу розкритикували різні політичні сили. Водночас президент Петро Порошенко пообіцяв після оприлюднення рішення щодо статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення внести до Верховної Ради новий законопроект щодо відповідальності чиновників за незаконне збагачення. Він пообіцяв, що проект закону у новій редакції буде виписаний так, "що комар носа не підточить".

Своєю чергою ЄС, США, МВФ та Світовий банк вважають, що нові законопроекти щодо поновлення статті про незаконне збагачення у Кримінальному кодексі, зокрема й запропонований тодішнім президентом Петром Порошенком, не можуть стати ефективним засобом у боротьбі з корупцією та повинні бути переглянуті.

3 червня Верховна Рада зареєструвала законопроект президента України Володимира Зеленського про повернення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення.

Залиште свій коментар

Вибір редакції