Рада відновила повноваження НАЗК, скасовані скандальним рішенням Конституційного суду

Дата публікації
Перегляди
983
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Рада відновила повноваження НАЗК, скасовані скандальним рішенням Конституційного суду

Фото: УНІАН

Раніше КСУ визнав незаконними контрольні повноваження НАЗК.

В Україні відновили повноваження Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), робота якого залишалася заблокованою через скандальне рішення Конституційного суду. 

Так, законопроєкт про внесення змін до закону "Про запобігання корупції" щодо забезпечення належного функціонування НАЗК у вівторок, 15 грудня, в цілому підтримали 300 депутатів Верховної Ради. 

Зазначається, що він передбачає також "встановлення додаткових особливостей щодо здійснення повноважень НАЗК стосовно суддів, суддів Конституційного Суду України, які спрямовані на забезпечення дотримання гарантій незалежності вказаних осіб".

Окрім того, ухвалено законопроєкт щодо внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення особливостей складення протоколу про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 172-4-172-9 та 188-46, 212-15 стосовно судді, судді Конституційного Суду України. В цілому "за" нього проголосував 321 депутат.

Нагадаємо, що 27 жовтня Конституційний суд скасував більшу частину антикорупційної реформи: статтю 366-1 Кримінального кодексу про кримінальне покарання за недостовірне декларування (яка передбачала до 2 років в’язниці за брехню в е-декларації) та фактично поставив поза законом існування реєстру е-декларацій політиків, чиновників і суддів, які перевіряло НАЗК.

Згодом Рада повернула покарання за брехню в деклараціях чиновників та політиків, ухваливши відповідний законопроєкт. Але висновок Венеційської комісії Ради Європи за зверненням Володимира Зеленського чітко вказував на те, що цього недостатньо.

Ба більше, Комісія чітко висловила українському президенту позицію щодо того, що краще виконати скандальне рішення Конституційного суду, хай яким би контраверсійним воно не було. А от щодо законопроєкту Зеленського про повний розпуск КСУ — висновок Венеційки ще попереду. 

ТСН.ua дізнавався, як влада виходитиме з конституційної кризи, щоб не втратити транш МВФ. Детальніше — за посиланням.

Вихід із кризи: Венеційська комісія дала відповідь щодо скандального рішення КСУ

Вихід із кризи: Венеційська комісія дала відповідь щодо скандального рішення КСУ

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Дата публікації
Перегляди
983
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація