Рада взялася за зміни в законодавство щодо споживчих кредитів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Рішення ухвалили великою кількістю голосів.

У Верховній Раді України відбулося перше читання законопроєкту щодо внесення змін до низки документів, які визначають правила споживчого кредитування. За це рішення проголосували 369 нардепів – документ було прийнято за основу.

Голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев пояснив, що проектом передбачається унормування сфери мікрокредитування та підвищення якості системи кредитних історій фізичних осіб. За його словами, зміни покликані збалансовано підійти до проблеми: з одного боку, не створюючи стимулів позичальнику уникати своїх зобов’язань, а з іншого, не дозволяючи навіть недобросовісному позичальнику збанкрутувати внаслідок маленького кредиту.

Гетманцев наголосив, що в разі впровадження нових норм має зменшитися кількість кредитування для осіб, які завідомо неспроможні повернути гроші. Разом із тим ситуація має стати сприятливішою для позичальників, які  не змогли вчасно повернути кредити внаслідок непередбачених обставин. Це, на думку депутата, знизить кількість безнадійних позик для фінустанов, а відтак – сприятиме зниженню кредитних ставок на ринку мікрокредитування.

Напередодні повідомлялося, що в Україні видали перший пільговий кредит в межах державної програми на створення та розвиток малого бізнесу. Його отримав 33-річний підприємець із Вінниці, який використає 1,5 млн грн на розвиток своєї справи. 

Відео В Україні стартує державна програма доступних кредитів для малого бізнесу

Починає діяти державна програма, за якою підприємці зможуть отримати позику під 5, 7 або 9% річних. Спочатку потрібно буде подати заявку до банків, які підтримують цю програму, - поки що це чотири державні установи. Там розглянуть бізнес-план та саму ідею підприємця. І потім вирішать - чи підходить цей бізнес для такого виду кредитування.

В Україні стартує державна програма доступних кредитів для малого бізнесу

Залиште свій коментар

Вибір редакції