Рада ЄС офіційно продовжила санкції проти Януковича та його оточення

Дата публікації
Рада ЄС офіційно продовжила санкції проти Януковича та його оточення

Reuters

Юрій Іванющенко видалений із санкційного списку.

Рада Євросоюзу продовжила санкції проти 15 колишніх українських чиновників – екс-президента України Віктора Януковича та його соратників.

Офіційне повідомлення про це з'явилося на сайті Ради ЄС у п'ятницю, 3 березня.

Зазначається, що санкції продовженні до 6 березня 2018 року. Заморожуються активи чиновників, які визнані відповідальними за незаконне привласнення українських державних коштів або за зловживання службовим становищем.

При цьому одна людина була видалена зі списку. Раніше повідомлялося, що мова йдеться про екс-регіонала Юрія Іванющенка.

Правові акти будуть опубліковані в Офіційному віснику ЄС у суботу, 4 березня.

Санкції проти Януковича та 14 високопосадовців часів його правління європейці запровадили в березні 2014-го. Відтоді усі їхні активи були заморожені. Востаннє санкції подовжували рік тому.

У санкційному списку ЄС, крім Віктора Януковича, залишаються: Віталій Захарченко, Віктор Пшонка, Олена Лукаш, Андрій Клюєв, Віктор Ратушняк, Олександр Янукович, Артем Пшонка, Сергій Клюєв, Микола Азаров, Сергій Курченко, Дмитро Табачник, Сергій Арбузов, Олександр Клименко та Едуард Ставицький,

Тим часом запровадити міжнародні санкції проти тих, хто привласнює українські активи на непідконтрольній українській території закликає президент України Петро Порошенко. Про це він заявив 1 березня під час зустрічі з міністрами закордонних справ Великої Британії та Польщі. Порошенко наголосив, що це є ще одним підтвердженням факту окупації Донбасу Росією.

Хто отримає зиск від оголошеної бойовиками псевдонаціоналізації українських підприємств – також вирішується в Москві. СБУ перехопила чергову телефонну розмову ватажка бойовиків так званої "ДНР" Олексанра Захарченка з одним з російських кураторів. Захарченко обурений тим, що більшість відібраних в України активів планують віддати олігарху з "сім'ї" Януковича Сергію Курченку, який втік до Росії. Той випередив бойовиків і домовився з російськими кураторами про поділ вкраденого на свою користь. Натомість ватажкам псевдореспублік вирішили залишити неприбутковий неліквід.

Рахунки Януковича та його поплічників залишаться замороженими ще на рік

Рахунки Януковича та його поплічників залишаться замороженими ще на рік

Наступна публікація