Рада ЄС оприлюднила рішення про подовження санкцій проти Януковича з оточенням

Дата публікації
Перегляди
2358
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Рада ЄС оприлюднила рішення про подовження санкцій проти Януковича з оточенням

Фото: УНІАН

Постанова набула чинності.

Рада Європейського союзу опублікувала рішення про подовження ще на рік санкції проти президента-втікача Віктора Януковича та його поплічників.

Документ з’явився в Офіційному віснику ЄС у вівторок, 5 березня, тож постанова набула чинності.

Зазначимо, згідно з рішенням йдеться про Януковича і 11 його соратників: Віталія Захарченка, Віктора Пшонку, Віктора Ратушняка, Олександра Януковича, Артема Пшонку, Миколу Азарова, Сергія Курченка, Дмитра Табачника та Сергія Арбузова.

Водночас із санкційного списку виключили Андрія Клюєва.

Своєю чергою речник ГПУ Андрій Лисенко прокоментував подовження санкцій ЄС стосовно українських екс-високопосадовців.

"Наразі досудове розслідування у більшості кримінальних проваджень стосовно підсанкційних осіб перебуває на завершальній стадії, стосовно деяких – слідство завершене, матеріали проваджень відкриті для ознайомлення стороні захисту та потерпілим. Після направлення обвинувальних актів до суду Генеральна прокуратура України наполягатиме на засудженні вказаних осіб та конфіскації арештованих активів", - наголосив він.

Також Лисенко запевнив, що попри зняття санкцій ЄС з Клюєва правоохоронні органи України продовжують розслідування у кримінальному провадженні стосовно нього.

"Незважаючи на систематичне оскарження екс-високопосадовцями до суду ЄС запроваджених щодо них санкцій, відповідні судові рішення не є безумовною підставою для ЄС щодо скасування обмежувальних заходів. До прикладу, беручи до уваги відповідні рішення суду ЄС стосовно скасування попередніх рішень Ради ЄС про накладення санкцій на Євгена Ставицького та Миколи Азарова, компетентні органи ЄС визнали прогрес у розслідуванні ГПУ кримінальних проваджень стосовно них достатньою підставою для продовження санкцій", - резюмував він.

КОМЕНТАР щодо продовження санкцій ЄС стосовно українських екс-високопосадовців Сьогодні в...

Опубликовано Андрій Лисенко Вторник, 5 марта 2019 г.

Нагадаємо, у липні 2018 року загальний суд Євросоюзу ухвалив рішення, відповідно до якого мають бути скасовані санкції проти колишнього голови Адміністрації президента Януковича Андрія Клюєва. У ГПУ зазначили, що зняття санкцій з колишніх високопосадовців часів Януковича ніяк не вплине на розслідування кримінальних справ в Україні.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2358
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація