Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Рада Європи не повинна приймати росіян із санкційних списків – посол США

Американці солідарні з українською позицією в цьому питанні.

Сполучені Штати Америки підтримують Україну в питанні щодо повернення делегації Росії до Парламентської асамблеї Ради Європи. Про це заявив тимчасово повірений у справах США Вільям Тейлор, повідомляє РБК-Україна.

"США проти повернення Росії до Ради Європи. На нас справили враження зусилля української команди в ПАРЄ, які вона доклала для того, щоб не дати Росії повернутись в цю організацію", - заявив він.

Тейлор також наголосив, що політика щодо осіб, які опинилися в санкційних списках, не повинна змінюватися. "Наш погляд полягає в тому, що ні ЄС, ні Рада Європи не має приймати делегації тих росіян, які є в санкційному переліку як ЄС, так і США", - зауважив дипломат.

ВідеоПредставники України та Грузії оскаржили рішення про поновлення повноважень Росії у ПАРЄ

За подіями в ПАРЄ і настроями в Європі стежить кореспондент "Радіо Свобода" Григорій Жигалов. Європа підтримувала Україну п'ять років. Чому раптом вирішила підтримати Росію в ПАРЄ та що буде відбуватися далі у сюжеті.  

Представники України та Грузії оскаржили рішення про поновлення повноважень Росії у ПАРЄ

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи вночі проти 25 червня підтримала резолюцію, яка змінює санкційний механізм. У цьому ж документі запрошують Росію повернутися до роботи у ПАРЄ без обмежень права голосу. 118 делегатів проголосували за, 62 - проти, ще 10 утрималися. Перед цим ПАРЄ відхилила понад 200 поправок, які підготувала українська делегація задля блокування повернення російської делегації до цієї організації.

У ПАРЄ проголосували за зняття обмежень щодо делегації РФ, які були запроваджені у квітні 2014 року. Рішення про повернення до ПАРЄ дозволить Росії провести до асамблеї щонайменше чотирьох санкційних депутатів. Вони зможуть обійти обмеження, запроваджені проти них в ЄС через агресію Росії на сході України.

Наразі відомо, що Міністерство закордонних справ України відкликало посла з Ради Європи для консультацій. За словами очільника МЗС, рішення про повернення Росії було формально ухвалене ще до президентських виборів в Україні, а тому у цьому не варто звинувачувати чинного президента Володимира Зеленського або колишнього – Петра Порошенка. Крім того, українська делегація припиняє свою участь у літній сесії. Виняток - заперечування повноважень російської делегації. Рішення про повноваження і подальшу участь буде ухвалювати парламент.

Залиште свій коментар

Вибір редакції