Рада з другої спроби розширила повноваження РНБО

Дата публікації
Рада з другої спроби розширила повноваження РНБО

Рада ухвалила важливий закон / Reuters

За відповідне рішення проголосували 253 народні депутати.

Під час засідання Верховної Ради народні обранці ухвалили закон, що дозволить розширити повноваження РНБО та його секретаря

Депутати голосували за прийняття закону вже вдруге - на минулому засіданні для його прийняття не вистачило голосів. Сьогодні закон ухвалили 253 голосами нардепів. 

Вказаний закон розширює повноваження РНБО та її секретаря, яким нещодавно був призначений Олександр Турчинов.

Проект розширює компетенцію РНБО щодо прийняття рішення з невідкладних заходів по розв'язанню кризових ситуацій, що загрожують національній безпеці України, а також координації і контролю діяльності органів виконавчої влади у сферах протидії корупції, забезпечення громадської безпеки та боротьби зі злочинністю.

Також у законопроекті вказувалося, що рішення РНБО введені в дію указами президента, є обов'язковими до виконання органами виконавчої влади. Також до складу РНБО окрім вже наявних прем'єр-міністра, міністра оборони, голови СБУ, міністра внутрішніх справ, міністра закордонних справ України пропонували включити керівників інших центральних органів виконавчої влади та інших осіб, визначених президентом. Зміни також передбачають, що повноваження заступників секретаря РНБО визначає не президент України, а секретар Радбезу, який також вносить главі держави пропозиції щодо призначення своїх заступників. 

Як повідомлялося раніше, під стінами Верховної Ради проходять одразу два мітинги. 

Наступна публікація