Рада зробила крок до закріплення в Конституції курсу до НАТО та ЄС

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За рішення проголосував 321 депутат.

Верховна Рада України 20 вересня підтримала законопроект змін до Конституції щодо закріплення стратегічного курсу держави до НАТО і Євросоюзу. Тепер документ буде направлений на висновок до Конституційного суду України.

Йдеться про зміни до статей 85, 102 та 116. Вони передбачають відповідальність Верховної Ради, Кабінету міністрів та президента України за закріплення європейського та євроатлантичного напрямів розвитку України. За рішення проголосував 321 депутат.

Нагадаємо, що 3 вересня президент України Петро Порошенко зареєстрував у Верховній Раді законопроект змін до Конституції, якими закріплювалися б плани країни щодо вступу до ЄС та НАТО. В альянці висловили підтримку ініціативі та зазначили, що "Україна має сама обирати свій зовнішньополітичний курс без зовнішнього втручання". Натомість, серед євродепутатів у Брюсселі законопроект ажіотажу не викликав. Там сприйняли ідею зміни Конституції без великого ентузіазму. 

ВідеоПорошенко зареєстрував у Верховній Раді проект змін до Конституції

Рух України до ЄС і НАТО закріпити у Конституції, а дозвіл на розташування російських військових баз з неї викреслити. Президент зареєстрував у Верховній Раді проект змін до основного закону, які анонсував у промові на День Незалежності. 

Порошенко зареєстрував у Верховній Раді проект змін до Конституції

Залиште свій коментар

Вибір редакції