Рада зняла депутатську недоторканність

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Рада зняла депутатську недоторканність

УНІАН

Зміни до Конституції наберуть чинності 1 січня 2020 року.

Народні депутати 3 вересня під час другої сесії Верховної Ради 9-го скликання проголосували за закон про зняття депутатської недоторканності.

Законопроєкт №7203 Про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України) підтримали 373 нардепи.

Зазначимо, що зняттям недоторканності зайнялася ще Рада минулого скликання, однак проєкт закону №7203 відправили на доопрацювання і він так і не був проголосований. Після президентських виборів 2019-го року законопроєкт було визначено як невідкладний та винесено на розгляд на першому ж засіданні. 

"Законопроектом пропонується викласти статтю 80 Конституції України у новій редакції, що скасовує положення, за якими народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність, народні депутати України не можуть бути без згоди Верховної Ради України притягнені до кримінальної відповідальності", – йдеться в пояснювальній записці до закону.

Недоторканності депутатів позбавлять від початку 2020 року. Закон повинен підписати президент.

Нагадаємо,29 серпня під час першого засідання парламенту 9-го скликання, депутати проголосували за постанову №1095 про попереднє схвалення законупроєкту про зняття недоторканності. Рішення підтримали 363 депутати.

Зняти з себе недоторканність та почати докорінні зміни Конституції: у ВР озвучили план роботи

Зняти з себе недоторканність та почати докорінні зміни Конституції: у ВР озвучили план роботи
Наступна публікація