Рада зробила крок до внесення змін в Конституцію на наступній сесії

Таким чином, депутати "матимуть додатковий час на дискусію".

Народні депутати внесли зміни до статті закону про регламент, яка дозволяє Верховній Раді внести зміни до Конституції на наступній сесії парламенту.

За відповідне рішення проголосували  229 депутатів.

Зокрема, за законопроект проголосували 96 депутатів із фракції БПП, 55 - "Народний фронт", 7 - позафракційні, 33 – "Опозиційний блок", 17 - група "Відродження", 10 - фракція "Батьківщина", 11 - група "Воля народу". Не голосували в повному складі фракції Радикальної партії та фракції "Самопоміч", повідомляє УНІАН.

Законом передбачено, що якщо законопроект про внесення змін до Конституції України (який за висновком Конституційного Суду України відповідає вимогам статей 157, 158 Конституції України) був попередньо схвалений Верховною Радою і не був розглянутий на наступній черговій сесії після попереднього схвалення, то такий законопроект розглядається Верховною Радою на наступній за нею черговій сесії.

Народний депутат України Микола Томенко (фракція БПП) наголосив, що сьогодні в парламенті частина коаліції разом з "Опозиційним блоком" вирішила змінити ті статті Конституції, які сьогодні мають змінюватися шляхом референдуму. Він зазначив, що при такому підході може статись так, що парламент почне "бавитися і з іншими розділами" Конституції і може дійти до того, що будуть скасовані поняття про унітарність України, про державність української мови.

Своєю чергою, лідер фракції "Самопоміч" Олег Березюк закликав всіх народних депутатів "зупинитися і зберегти Конституцію, яка написана тими людьми, які були романтиками, але бути об'єктивними людьми, які поважали право".

Лідер фракції "Радикальної партії" Олег Ляшко заявив, що сьогодні "в стінах парламенту відбувається антиконституційний переворот". Він наголосив, що в Конституції України чітко визначено, що зміни до Конституції остаточно вносяться на наступній черговій сесії. За його словами, даним законом через внесення змін до Регламенту по суті ця норма скасовується. За його словами, це все робиться частиною коаліції разом з "Опозиційним блоком". 

Як повідомляє Українська правда, спікер Володимир Гройсман заявив, що ці зміни до регламенту дадуть "додатковий час на дискусію і жодним чином не має відношення до Конституційного перевороту".

"Це відповідальна позиція українських політиків… щоб продовжити дискусію і визначитись з подальшими діями ", - сказав він і закликав зал проголосувати.

Як відомо, раніше голова фракції "Самопоміч" Олег Березюк заявив, що його політична сила не підтримає поправки в закон про регламент, котрі дозволяють приймати зміни до Конституції на наступній сесії. Водночас "Батьківщина" заявляла, що готова підтримати направлення до Конституційного суду України законопроекту про внесення змін до Основного закону в частині правосуддя. 

16 липня Верховна Рада України ухвалила і направила до Конституційного суду проект змін Основного Закону країни, який передбачає більші повноваження регіонів, їхню фінансову незалежність і особливий статус окупованих територій Донецької і Луганської областей. На засідання спеціально прибули президент Петро Порошенко, прем'єр Арсеній Яценюк, посол США в Україні Джеффрі Пайєтт і заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд.

Конституційні пропозиції викликали невдоволення частини коаліції – фракції "Самопоміч" і "Радикальної партії". На їхню думку, ухвалення змін призведе до соціального колапсу держави і впливу бойовиків і Кремля на політику України.

Рішення після палких виступів ухвалили. "За" проголосували 288 народних депутатів.

Згідно проекту у регіонах на місця передаються фінансові важелі та повноваження. Скасовується інститут голів держадміністрацій. Крім того, оперативне управління на місцях покладається на виконкоми місцевих рад, які контролюватимуть призначені президентом префекти.

МЗС Росії розкритикувало проект конституційних змін щодо децентралізації в Україні. На їхню думку, зміни суперечать Мінським угодам. Глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що Конституція України має узгоджуватися з донецькими та луганськими бойовиками. Своєю чергою, ватажки "ЛНР" і "ДНР" також негативно відреагував на проправки.

 

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: