Рада зробила перший крок до скасування ЄСВ для самозайнятих осіб

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Закон унеможливить нарахування підприємцям єдиного соціального внеску декілька разів.

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт, який скасовує сплату єдиного соціального внеску для самозайнятих осіб.

За відповідний законопроєкт проголосували 366 депутатів.

Зазначимо, платники єдиного внеску розмежовані на фізичних осіб-підприємців та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.

"Пропонується звільнити осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність, від сплати ЄСВ за себе за умови взяття їх на облік як фізосіб-підприємців", - розповіла голова підкомітету парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Юлія Діденко.

Плейлист 15 відео Економічні новини

Актуальні економічні новини: бізнес, фінанси та прогнози.

Економічні новини

Згідно з пояснювальною запискою, документ не допускає подвійної сплати ЄСВ фізособами-підприємцями, які одночасно вважаються самозайнятими особами.

До того ж, за законопроєктом, пільга зі сплати ЄСВ застосовуватиметься для пенсіонерів, які здійснюють незалежну професійну діяльність. 

Водночас голова комітету з прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій Дмитро Лубінець запевнив, що у разі ухвалення закону самозайняті особи, які не одержують дохід, зможуть не сплачувати єдиний соціальний внесок, проте за цей період їм не буде нараховуватись трудовий стаж і пенсійні виплати.

Нагадаємо, в уряді хочуть запровадити нову, п'яту, групу спрощеної системи оподаткування ФОП. На неї можуть перевести компанії, у яких частка витрат на зарплати перевищує 75% собівартості вироблених послуг. Зокрема, у цей список потрапляють ІТ-компанії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції