Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Радбез ООН щодо України: посли негативно оцінили заборону Меджлісу в Криму та РФ

Дипломати вкотре наголошують, що виконувати Мінські угоди мають усі сторони.

В четвер, 28 квітня, Рада безпеки ООН зібралася через погіршення ситуації на Донбасі. На засіданні, ініційованому Україною, окрім порушення Росією Мінських домовленостей, говорять також і про заборону Кремлем Меджлісу, йдеться у сюжеті ТСН.Ніч.

Будь-яка ініціатива щодо обговорення українського питання в ООН, викликає сильне роздратування у Кремлі, оскільки Москва воліє не тільки й надалі замовчувати факт агресії на Донбасі й у Криму, але й усіляко спотворювати інформацію.

"Росія не лише намагається замовчувати інформацію, вона її спотворює, тому ми сьогодні тут. Наша місія постійно доводить інформацію до членів ООН, але я хотів би як безпосередній учасник переговорів донести деталі про те, що реально відбувається в Україні", - сказав заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко до початку Радбезу.

Відео Рада Безпеки ООН зібралася через погіршення ситуації на Донбасі

Деталі також повідомили голова Спецмісії ОБСЄ в Україні Ертурул Апакан та помічник Генсека ООН з політичних питань Тайє-Брук Зеріхун.

Зокрема Зеріхун повідомив, що кількість загиблих продовжує збільшуватись і вже наближається до відмітки 10 тисяч, а загальна кількість постраждалих перебільшує 30 тисячі осіб. Ця цифра значна зросла з часу попереднього Радбезу з українського питання, який скликався понад чотири місяці тому, ще у грудні 2015 року.

Негативну оцінку і стурбованість в ООН викликала заборона Меджлісу на території Криму і Росії. Загалом посли констатували погіршення ситуації у зв'язку зі збільшенням обстрілів і наголосили, що виконувати Мінські угоди мають усі сторони.

Кореспондент Андрій Васильєв

Залиште свій коментар

Вибір редакції